Nën lupën e Stela Sallakut

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Ndarja e çmimeve Emmy’s këtë vit u bë fizikisht, ndryshe nga vjet ku çmimet u shpërndanë nëpër shtëpia dhe fotot u bënë nëpër oborre ose koridore. Si eveniment pak më i veçantë, pritej që artistat të kishin veshje me slogane, dizajne novatore etj. Ndërkohë Cosmopolitan publikon jo 10, por 30 të veshurit më keq. Po mirë, çudia më e madhe, tre ditë zgjat në fund të fundit. Ja kush qëlloi e kush gaboi në Emmy’s 2021, sipas Tiranapost.

Elizabeth Olsen and The Row

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Ashley and Mary-Kate Olsen's older sister, has chosen exactly one dress from the firm of two little sisters, The Row. And well done. It is so simple but well built, worthy of the red carpet.

Kate Winslet and Giorgio Armani

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Kate does not deviate from her classic style. When it tried to be a little more trendy, it looked bad. Armani black dress shows elegant.

Sarah Paulson and Carolina Herrera

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

I like that Carolina Herrera has become a little more modern. Puff sleeves balance the volume of the last piece. Looks very nice with red with orange undertones.

Kaley Cuoco and Vera Wang

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Një pina colada me shumë klas! Mëngët e disbalancuara i shtojnë detaj pjesës së rripit, i cili po të lihej i thjeshtë, do dukej si rrip sytjenash.

Kerry Washington me Etro

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Më surprizoi (për mirë) dizajni i Etros, krejt ndryshe nga stili i mëparshëm, pa tyl dhe pa fru-fru. Kerry duket elegante!

Jennifer Coolidge me Christian Siriano

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Jennifer duket shumë elegante dhe me sharm me fustanin e gjatë nga Christiano Siriano. Për më tepër, dua ta komplimentoj që nuk ka vënë varse nga ato potentet me gurë.

Yara Shahidi me Dior

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

New Look-u i Dior është një nga gjërat më të bukura që sheh (kur sheh një të tillë) në tapetin e kuq. Pa xhaketë, por me shallin e integruar, duket përrallore.

Allison Janney me Azzi & Osta

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Nuk kam parë një dizajner të panjohur, ose pak të njohur, të bëjë një punë kaq të mirë në qepjen, ndërtimin e kallëpit dhe përshtatjen me fizikun e klientit se sa Azzi & Osta. Shalli i hedhur mbi supe, që fillon nga mënga dhe kalon në krahun tjetër, i cili ka mëngë zhapone, është gjëja më e bukur që kam parë sëfundmi. Bravo!

Ellen Pompeo me Elie Saab

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Protagonistja e Grey's Anatomy, duket si modele pasarelash me krijimin e Elie Saab. Qershi mbi tortë janë dekorimet vertikale me kristale, të cilat e bëjnë të duket më e gjatë.

Ja kush gaboi:

Anya Taylor-Joy me Dior

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Zgjedhja e ngjyrës më pëlqen, por ndërtimi dhe qepja lë shumë për të dëshiruar. Duke qenë saten, pencat marrin më tepër hark se sa duhet. Duket që ka një problem tek busti. Po të mos e lexoja që fustani është nga Dior, nuk do e besoja.

Taraji P. Henson me Elie Saab

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Dekolteja tek gjoksi më bën të mendoj se nga momenti në moment do dorëzohet. Nëse “V-ja” do ishte pak më e ngushtë, do e tregonte më elegante.

Jason Sudeikis me Tom Ford

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Vitet ’70 në Alabama?

Issa Rae me Aliétte

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Më kujtoi Beyonce-n tek “Drunk in love”. Për plazh do ishte mrekulli.

Cedric The Entertainer me Jason Rembert

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Nuk mendoj se prerja e këtij kostumi dhe ngjyra janë opsioni më i mirë në këtë rast. Pa përmendur këpucët llustrafini të zeza të dasmave.

Kathryn Hahn me Lanvin

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Për apperitivo tek kunata, që jeton në kryeqytet. Tokëza e rripit mund të ishte zëvendësuar me një korse.

America Ferrera (nuk dihet dizajneri)

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Matura Sitka, Alaska 2021.

Tracee Ellis Ross me Valentino

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Tracee është vajza shik e Diana Ross, që nuk ka gabuar kurrë në tapetin e kuq. Kjo zgjedhje këtë herë, e bën të duket demode.

Rita Wilson me Tom Ford

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

Tom Ford costume, has lost all the magic with its combination with the sparkling blouse, the extended pendant and the sandals. It is by no means a dress worthy of the red carpet.

Aidy Bryant

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

An unsuccessful attempt to look like Little Red Riding Hood. It actually looks like Cinderella's sister.

Amber Ruffin

Who shot and who made a mistake in the 2021 Emmy

I am sure that I saw this piece somewhere in Albania. Construction and quality leaves much to be desired.