Showbiz

Taylor Swift, the 'queen' of pop and fights

Taylor Swift, the 'queen' of pop and fights

Whether they are real or just spread by the media, everyone is interested in celebrity fights.

Pop star Taylor Swift has been involved in a number of feuds over the past decade with other celebrities. Here's how her relationship with them is now.

Katy Perry

Taylor Swift, the 'queen' of pop and fights

It all started when Katy accused Taylor of taking all her backup dancers for her Red tour. They sparred on Twitter, where Katy called her "Regina George". Taylor then released "Bad Blood," which was obviously about Katy Perry. ... Afterward, Katy's "Say Again" was interpreted as a Taylor diss track.

The "feud" remained unresolved for years, until 2018, when Katy sent Taylor an olive branch as a peace offering on the opening night of her Reputation tour. The following year, Katy appeared in Taylor's 'You Need to Calm Down' music video.

Nicki Minaj

Taylor Swift, the 'queen' of pop and fights

Në vitin 2015, Nicki postoi në Twitter zhgënjimin e saj që "Anaconda" nuk u nominua për videon e vitit në VMA. “Nëse videoja juaj ka femra me trup shumë të hollë, do të nominoheni për videon e vitit”, shkruajti ajo.

Taylor e mori atë si një sulm personal dhe u përgjigj: "Unë nuk kam bërë gjë tjetër veçse të të dua dhe të të mbështes. Nuk jam si ti që të vendos gratë kundër njëra-tjetrës. Ndoshta një nga burrat të ka marrë vendin". Më pas ajo e ftoi reperen të ngjitej në skenë me të, duke thënë se Nicki është e ftuar në çdo skenë që ajo është.

Nicki u përgjigj duke thënë se ajo definitivisht nuk po i referohej Taylor-it me ato postime në Twitter, dhe pjesërisht fajësoi mediat për shtrembërimin e fjalëve të saj. Më pas Taylor i kërkoi falje Nickit.

Diplo

Taylor Swift, the 'queen' of pop and fights

Në vitin 2014, kur ishte në lidhje me Katy Perry-n, Diplo ka shkruar në Twitter: "Dikush duhet t’i dhurojë Taylor Swift-it të pasme".

Taylor nuk iu përgjigj kurrë, por në vitin 2019, Diplo tha se bërja e atyre postimeve në Twitter ishte vendimi më i keq i karrierës së tij.

Kanye West

Taylor Swift, the 'queen' of pop and fights

Gjithçka filloi në vitin 2009 kur ai e ndërpreu atë në skenën e VMAs. Dyshja u pajtua disa vite më vonë - Kanye i dërgoi lule dhe këpucë Yeezy dhe gjithçka dukej mirë.

Por më pas, në vitin 2016, Kanye lançoi këngën "Famous", në të cilën ai e quajti Taylor një k*rvë, dhe se ai e bëri atë të famshme dhe gjakrat u ndezën sërish.

Kim Kardashian

Taylor Swift, the 'queen' of pop and fights

Pasi Taylor tha se nuk i dha leje Kanye që ta përdorte emrin e saj në këngën ‘Famous’, Kim Kardashian – e cila atëherë ishte e martuar me Kanye – ngarkoi një video në Snapchat, e cila la të kuptohej se Taylor në fakt kishte pranuar tekstin e këngës.

Në vitin 2020, u publikua versioni i plotë i videos së Kim, i cili vërtetoi se ajo në fakt e ndryshoi videon përpara se ta ngarkonte në Snapchat.

Tani për tani, Taylor, Kim dhe Kanye nuk kanë asnjë lidhje me njëri-tjetrin.

Demi Lovato

Taylor Swift, the 'queen' of pop and fights

Acarimi mes Taylor dhe Demi Lovatos filloi në vitin 2009 , kur ylli i Disney u pyet për Selena Gomez dhe u përgjigj me: "Pyet Taylor!"

Me kalimin e viteve, Demi ka bërë disa goditje me Taylor në mediat sociale dhe në intervista. Në vitin 2016, ajo i tha Glamour se Taylor nuk duhet ta quante veten feministe: "Unë mendoj se të kesh një këngë dhe një video për rrëzimin e Katy Perry-t, nuk është fuqizim i grave".

Karlie Kloss

Taylor Swift, the 'queen' of pop and fights

Taylor dhe Karlie ishin shoqe të ngushta për disa vite – ato madje ndanë kopertinën e Vogue në 2015. Por pas dramës Kanye-Kim, u duk se Karlie mori anën e tyre ndaj Taylor-it dhe miqësia u shkatërrua .

Damon Albarn

Taylor Swift, the 'queen' of pop and fights

Damon Albarn dha një intervistë për Los Angeles Times në janar, ku ai la të kuptohej se Taylor nuk e shkruante vërtetë muzikën e saj.

Më pas, Taylor shkroi në Twitter se komentet e tij ishin "plotësisht të rreme dhe shumë të dëmshme". Ai më pas kërkoi falje, duke thënë se fjalët e tij ishin nxjerrë jashtë kontekstit.

Calvin Harris

Taylor Swift, the 'queen' of pop and fights

Taylor dhe Calvin ishin në një lidhje për një vit e gjysëm përpara se të ndaheshin në mesin e vitit 2016. Në prill të atij viti, Calvin dhe Rihanna publikuan duetin "This Is What You Came For".

Pas ndarjes së tyre, u përfol se Taylor kishte shkruar këngën me Calvin, dhe gjithashtu kishte regjistruar vokale mbështetëse.

CAlvin e akuzoi atë për nxjerrjen e lajmeve për të fituar favorin e publikut. Calvin shkroi në Twitter: “E dhimbshme për mua që ajo dhe ekipi i saj do të shkonin aq larg për të provuar të më bënin të dukem keq në këtë fazë. … E di që jeni jashtë turneut dhe keni nevojë për dikë të ri që ta varrosni si Katy [Perry] ETC, por unë nuk jam ai djalë, më falni. Nuk do ta lejoj.” Një vit më pas, ai shprehu pendim për komentet e tij. Dyshja definitivisht nuk janë pajtuar.

Joe Jonas

Taylor Swift, the 'queen' of pop and fightsTaylor and Joe were a couple in 2008, before he broke up with her over the phone - a fact she revealed on The Ellen Show while promoting her Fearless album. She certainly wasn't kind to him at the time, and also made fun of him during her SNL monologue.
The pair have since made peace and were spotted together in London in 2015.

In 2019, Taylor apologized for the way she handled the situation.