Showbiz

Photo / Kanye West unfollows Kim from Instagram

Photo / Kanye West unfollows Kim from Instagram

Fans of Kim Kardashian and Kanye West have noticed a detail, that the rapper has unfollowed his ex-wife Kim Kardashian on Instagram. The couple announced that they will divorce in February, but they during this period have remained friends and supported each other, at least by Kim, as revealed when rapper Lancoi released his latest album.

Photo / Kanye West unfollows Kim from Instagram

However, it seems that Kanye 44 years old has decided to make big changes in the relationship between them. Kim, on the other hand, currently follows her ex-husband and father of four, on Instagram. Kanye West follows many celebrities to online clothing sites like Fashion Nova.

Photo / Kanye West unfollows Kim from Instagram

Heqja e Kim nga follow, vjen vetëm pak javë pasi u aludua se reperi i Jesus Walk e kishte tradhtuar Kim gjatë martesës dhe këtë e zbulonte në këngën e albumit të ri, Donda. Sipas tekstit të këngës, reperi e kishte tradhtuar Kim pas lindjes së fëmijës së dytë të çiftit, Saint.

Sipas Page Six, reperi ka dëshmuar të vërtetën në këngën e tij, duke fajësuar veten për prishjen e martesës dhe marrjen e përgjegjësive.

Kohët e fundit u raportua se dyshja ranë dakord që Kim të mbante rezidencën ikonike të ish -çiftit Hidden Hills, që katër fëmijët e tyre vajzat North, shtatë dhe Çikago, tre vjeç si dhe djemtë Saint, pesë, dhe Psalm, një vjeç të qëndrojnë aty pranë familjarëve të tjerë.

Photo / Kanye West unfollows Kim from Instagram

Kim dhe Kanye u martuan më 24 maj të vitit 2014, me një ceremoni luksoze të mbajtur në Firence të Italisë.

* Metro article, translated and adapted into Albanian by Tiranapost.al.