Showbiz

Actors confess roles they regret

Actors confess roles they regret

Sarah Paulson

Actors confess roles they regret

The actress faced criticism for wearing a padded suit to portray Linda Tripp in Impeachment: American Crime Story. "It's very hard for me to talk about it without feeling like I'm making excuses," she told the Los Angeles Times. “There's a lot of controversy about actors and stuffed costumes, and I think the controversy is legitimate. I think fatphobia is real. Claiming otherwise causes further damage. If I had to decide now for that role, I wouldn't do it."

Actors confess roles they regret

John Boyega

Actors confess roles they regret

Në një intervistë, John reflektoi mbi rolin e tij si Finn në Star ëars dhe kritikoi Disney për dhënien e nuancave dhe tregimeve të duhura vetëm për personazhet e bardhë. “Ajo që unë do t'i thoja Disney-t është të mos nxirrni një personazh me ngjyrë, t'i tregtoni që do të jenë protagonistë dhe pastaj gjatë rrugës t`i mënjanoni. Nuk është mirë. Unë e them drejtpërdrejt këtë gjë.”

Actors confess roles they regret

Theo James

Actors confess roles they regret

Pasi portretizoi Four/Tobias në Divergent, aktori i tha Vanity Fair se ai kishte probleme me realizmin e këtij roli. “Ju bëni një lloj të caktuar filmi dhe nënshkruani kontrata ku jeni të përkushtuar në ato role për një periudhë të caktuar kohore dhe njerëzit ju shohin në një këndvështrim të caktuar. Ky është 100% rasti me aktorët – dhe padyshim që ishte rasti me mua. 'Ndjeva se nuk kisha rrjedhshmërinë për të lëvizur në drejtimet që doja. Futesh shumë dhe qëndron strikt në një lloj të caktuar roli dhe këto role mund të jenë shumë të mërzitshme.”

Actors confess roles they regret

Shailene Woodley

Actors confess roles they regret

Ajo ka qenë prej kohësh e zëshme për problemet e saj me Amy-n në The Secret Life of the American Teenager. “Kishte shumë gjëra që ishin shkruar në skenarë me të cilat jo vetëm unë, por shumë nga aktorët, nuk ishin dakord,” tha ajo për Bustle. “Kishte sisteme besimi që ishin të ndryshme nga ato të miat. Megjithatë, ligjërisht, unë kam ngecur atje. Deri më sot, është një nga gjërat më të vështira që më është dashur të bëj ndonjëherë.'

Kur ra dakord për herë të parë për shfaqjen, ajo lexoi tre episode dhe nënshkroi një kontratë për gjashtë vjet. Unë kisha shoqe në shkollë të mesme që ishin shtatzënë. Kurse seriali përfundoi duke promovuar abstinencën dhe turpërimin e personazheve që bënin seks.

Actors confess roles they regret

George Clooney

Actors confess roles they regret

Me kalimin e viteve, George ka qenë i sinqertë duke pranuar se do të dëshironte të mos e kishte luajtur Batman-in. Kur Guardian e pyeti se cilat aspekte të rinisë së tij do t'i bënte ndryshe, ai u përgjigj: 'Batman & Robin' nuk do ta bëja fare.' Sipas Deadline, ai madje mbante një fotografi të tij si Batman në zyrëj 'si një kujtesë paralajmëruese se çfarë mund të ndodhë kur bën filma vetëm për arsye komerciale”.

Actors confess roles they regret

Zoe Saldana

Actors confess roles they regret

Aktorja tha se ajo kurrë nuk duhet të kishte luajtur Nina Simone në filmin biografik të diskutueshëm Nina. Për filmin, ajo mbajti një hundë protetike dhe errësoi lëkurën e saj. “Mendova atëherë se kisha lejen për ta luajtur, sepse isha një grua me ngjyrë. Por ishte Nina Simone, dhe Nina kishte një jetë, kishte një udhëtim që duhej të ishte nderuar deri në detajet më specifike. ... Ajo meritonte më mirë”, tha Zoe.

“Më vjen keq, më vjen shumë keq sepse e dua muzikën e saj. Nuk mjaftonte. Dikush tjetër duhet të tregojë historinë e saj”, përfundoi ajo.

Actors confess roles they regret

Jessica Alba

Actors confess roles they regret

Pasi luajti Susan Storm në Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer, Jessica gati sa nuk e la fare aktrimin. Ajo tha se regjisori e kritikoi ndërsa ajo qante gjatë një skene emocionuese. 'Duket shumë e vërtetë. Duket shumë e dhimbshme. A mund të jesh më e bukur kur qan? Qaj bukur, Jessica. Mos e bëj ashtu fytyrën tënde.”

Dhe pastaj gjithçka që më bëri të mendoj ishte: 'A nuk jam mjaftueshëm e mirë? A nuk janë mjaft të mira instinktet dhe emocionet e mia?' Dhe kështu unë thjesht thashë: 'Dreqi e marrtë. Nuk më intereson më kjo punë”.

Actors confess roles they regret

Eddie Redmayne

Actors confess roles they regret

Portretizimi i Lili Elbe në 'Vajza daneze' tërhoqi kritika të gjera për të mos luajtur një aktor trans. Gjatë një interviste për Times, ai tha se nuk do ta merrte rolin nëse do t'i ofrohej sot. “E bëra atë film me qëllimet më të mira, por mendoj se ishte një gabim”.

Actors confess roles they regret

Viola Davis

Actors confess roles they regret

Ajo i tha Vanity Fair se i vjen thellësisht keq që luajti Aibileen Clark në The Help. 'Një pjesë e imja ndihet sikur tradhtova veten dhe njerëzit e mi, sepse isha në një film që nuk ishte gati të tregonte të gjithë të vërtetën.

Actors confess roles they regret

Ben Affleck

Actors confess roles they regret

Në vitin 2013, aktori i tha Playboy: “Filmi i vetëm për të cilin në të vërtetë pendohem është Daredevil. Thjesht më vret.

Actors confess roles they regret

Will Smith

Actors confess roles they regret

Ai i tha Esquire se After Earth ishte ‘dështimi më i dhimbshëm’ në karrierën e tij. “Wild Wild West ishte më pak i dhimbshëm se After Earth, sepse djali im ishte i përfshirë në After Earth dhe unë e mora atë në të. Kjo ishte torturuese.'

Actors confess roles they regret

Katherine Heigl

Actors confess roles they regret

Në vitin 2008, aktorja ngjalli disa polemika kur i tha Vanity Fair se Knocked Up është 'pak seksist'. Ajo tha se 'i portretizon gratë si pa humor dhe të pahijshme dhe burrat si djem të dashur dhe argëtues.

Actors confess roles they regret

Alison Brie

Actors confess roles they regret

Në Instagram, ajo kërkoi falje për portretizimin e një personazhi vietnamez në BoJack Horseman. “Do doja të mos e kisha bërë unë personazhin e Diane Nguyen”, shkroi ajo. “Tani e kuptoj që njerëzit me ngjyrë duhet gjithmonë t'u japin zë njerëzve me ngjyrë. Ne humbëm një mundësi të madhe për të përfaqësuar komunitetin vietnamez-amerikan me saktësi dhe respekt, dhe për këtë më vjen vërtet keq.'

Actors confess roles they regret

Mahershala Ali

Actors confess roles they regret

Aktori luajti Don Shirley në Green Book, një film i frymëzuar nga një histori e vërtetë. Megjithatë, të afërmit e Don-it e quajtën filmin 'të hidhur' dhe 'një simfoni gënjeshtrash'. Ata thanë se nuk u konsultuan kurrë gjatë zhvillimit dhe gjetën elemente të portretizimit të Donit 'thellësisht të lëndueshme'. Mahershala telefonoi familjen dhe kërkoi falje.

He said: 'If I have offended you, I am very sorry. I did the best I could with the material I had. I was not aware that there were relatives I could consult to add some nuance to the character.'

Actors confess roles they regret

Tiranapost.al