Kombinohu me Emin

The series and movies that have inspired our outfits!

The series and movies that have inspired our outfits!

There are lots of series and movies that have attracted us with their stories. Here are 4 series and movies which inspired our outfits. Some of them have even become legendary.

Gossip Girl: In the life of New York elite, nothing is left to chance, much less outfits. Some of us admired Blair Waldorf’s ‘preppy’ style, with small collars and headbands and some others fell in love with that boho, chic style, so beautifully interpreted by Serena Van Der Woodsen. Two completely different styles for the two undisputed Upper East Side Style Queens who have managed to inspire outfits from all over the world. We all already know that some outfits never run out of time as has happened with this series.

To dress stylishly like Serena when we travel ?! Hmm, I don't think we all do. The leather jacket, striped cotton blouse and plain black jeans are classic #OOTD.

The series and movies that have inspired our outfits!

Beretat e Blair?! Blair u shfaq me beretat e saj më së shumti në sezonin e dytë. Më pas Maria Grazia Chiuri i shfaqi në sfilatën e Dior. Pra mesa po kuptojmë Blair është një trends-founder. Pse të mos e bëni tuajin këtë aksesor francez të përjetshëm.

The series and movies that have inspired our outfits!

Fustani me pika i Blair: Blair ka qenë gjithmonë klasike dhe e sofistikuar në lidhjen e saj me fustanet, siç është dhe ky fustan me pika i përjetshëm.

The series and movies that have inspired our outfits!

Edhe pse “The Devil Wears Prada” është krijuar para 14 vitesh, akoma mbetet një ndër filmat më legjendar të modës. Keni menduar ndonjëherë se nuk mund të dukeni asnjëherë sikur punoni në një revistë prestigjioze me një nivel të lartë? Mendohuni përsëri.

The series and movies that have inspired our outfits!

Peliçja është një ndër elementët më fashionable dhe glamorous. Ajo mund të duket sikur ka dal nga moda por jo nuk është e vërtetë. Kur ju vishni një pelice të tillë ju do të dukeni si Miranda Priestly dhe ju sigurisht që e dini që ajo nuk mund të duket asgjë më shumë sesa e evlouar dhe stil.

The series and movies that have inspired our outfits!

Një stil vërtetë i mirë që ju duhet të dini është Chanel dhe nuk do të dalë kurrë nga moda. Gjithsesi Chanel nuk është markë që të gjithë mund ta kenë, por këtu jemi thjesht duke folur për stilin. Të visheni me Chanel dukeni me plot kuptimin e fjalës fashion girl (vajzë e modës).

E zeza do të mbetet gjithmonë ngjyra klasike. Kudo që të shkoni, festa, takime pune të papritura. Fustanet e zeza janë klasike të bukura.

The series and movies that have inspired our outfits!

The series and movies that have inspired our outfits!

The series and movies that have inspired our outfits!

The series and movies that have inspired our outfits!

The series and movies that have inspired our outfits!

Emily In Paris: Për këtë serial duhet të kisha shkruajtur që kur doli, por vendosa të shkruaj tani. Pavarsisht se është një serial i 2020-ës unë do ta përmend pasi disa pëlqenin stilin e Sylvie dhe disa të Emily. Disa e adhuruan këtë serial, disa jo. Ky serial shkaktoi plot polemika midis njerzëve dhe rrjeteve sociale. Kishte shumë gjëra të cilat nuk shkonin me "Emily In Paris". Përtej faktit që seriali dukej si një ëndërr dhe jo realitet gjithashtu ishte dhe moda. Për të qënë e sinqertë asnjë veshje e Emily nuk më ka pëlqyer sado shtrenjtë që mund të ishte veshur. Shijet e saj në lidhje me modën do të ishin për mua një JO! Pavarësisht se çdokush ka shijet e veta dhe unë nuk i gjykoj aspak. Qëndroj tek stili i Camille dhe Sylvie. Eleganca dhe stili i tyre ishte mahnitës dhe nuk më ngelet asgjë për të thënë më shumë.

If you have not seen these series yet, watch and enjoy them during the holidays.