Kombinohu me Emin

For those who will go skiing or even just take a picture in the snowy tourist village

Jemi ende të izoluar nga bota ama mund të shkojmë në Kosovë, në Dardhë, në vende me dëborë. Gjithkush ka nevojë për kostumin e skive, por ai s`është i vetmi që duhet në dëborë. Veç skive do bësh edhe foto dhe ka disa kombinime të lezetshme, në modë, të cilat si gjithmonë i zbulon në TIP, Emi.

For those who will go skiing or even just take a picture in the snowy tourist

2020 is over and 2021 has come. Hopefully it will be better and more beautiful than the year we left behind. Everyone has different preferences about where they want to spend their holidays after the New Year, that they need some vacation after the holidays. Some frequent exotic places and some cold places. Today I have chosen to talk about those girls who like to go skiing, for nature and for photos in the snow in these first days of the year.

To go to a place that has snow and not to ski ?! Hmm, it sounds a little weird to me. Anyway there are a lot of people who go to snowy places and do not ski, so even if you are not going to ski I am convinced that there are many mountain restaurants that can offer you beautiful hours.

SKI DAY:

For those who will go skiing or even just take a picture in the snowy tourist

This sweater from "Cordova" is inspired by the '70s as many of the "Cordova" models have a retro feel. A comfortable and warm sweater, which has the brand logo on the sleeves and makes it more stylish.

Cordova ski pants are ideal for you. They are lined with an insulating holder to keep you warm.

Bogner e di që pushimet alpine përfshijnë gjithçka, duke ecur në malet me dëborë deri tek skija, kështu që i bën stilet e çizmeve që t`i përshtaten çdo skenari. Këto çizme ‘Alta Badia” janë krijuar nga kamoshi dhe janë veshur me mbajtëse izoluese për të mbajtur këmbët tuaja ngrohtë.

Syzet e skive të “Dior” kanë fuqinë për të transformuar një pamje rastësore.

APRÈS SKI (Pas skive):

For those who will go skiing or even just take a picture in the snowy tourist

Kopsat me ngjyrën e arit të “Balmain” shfaqin në dukshmërinë më të mirë markën, lehtë mund të gabosh për logon e saj. Kjo pulovër është idealja pas skisë. Kam vendosur ta kombinoj me këto streçe nga “Perfect Moment” të cilat kanë fleksibilitet dhe komoditet. Ky stil është i përshtatshëm për t’ju mbajtur ngrohtë në temperaturat nën zero pasi janë me bel të lartë.

I specializuar për çizme, qëllimi i “Legres” është sqarimi në detajet edhe në stilet më klasike. Unë kam vendosur t`i vesh me streçe për të mos e bërë dhe aq serioze ‘Après Ski’.

Shalli i “Acne Studios” është i butë dhe aq i gjatë sa të mbështillet rreth qafës dy herë veçanërisht në ditët më të ftohta. Ngjyra e zezë e bënë të lehtë për t`u kombinuar me çdo veshje.

Për t`i shtuar paksa stilin veshjes kam zgjedhur dhe këto vëthë nga “Loren Stewart”.

Aksesori i fundit i kësaj veshjeje është kjo çantë e zezë e “Gucci”.

NIGHT LOOK (Look-u i darkës):

For those who will go skiing or even just take a picture in the snowy tourist

Pulovra e “Stella McCarteny” shkëlqen gjithnjë e më delikate në dritë. Është një pulovër e ngrohtë dhe e butë.

Kur bëhet fjalë për të investuar në një lëkurë të mirë, pantallonat e lëkurës së “Gucci” janë të parezistueshme. Ato janë me bel të lartë dhe të gjera në fund të këmbëve.

Max Mara's 'Labro' coat is timeless and elegant, making it a wise investment investment that will pay off every winter.

These boots from "Khaite" are ideal for those girls who do not like high heels. These are stylish and can be best combined with leather pants.

This "Balenciaga" bag is created from soft leather and is decorated with a single B to show the signature. Ideal for dinners or not?

For those who will go skiing or even just take a picture in the snowy tourist

For those who will go skiing or even just take a picture in the snowy tourist