Kombinohu me Emin

Have you ever heard of Off-Duty style? To dress like models in everyday life

Have you ever heard of Off-Duty style? To dress like models in everyday life

The word "off-duty" - "off-duty" is a term which has passed model after model and implies the fact that they are at the top of the task at all times and always dressed "glamorous", but when they go out on the street combine simultaneously stylish and sporty style.

Bella Hadid, Kendall Jenner, Hailey Baldwin, to name a few, what do you think these girls have in common? Aside from being the most successful models in the world, they also have the coolest street style. Of course, they do not have that stylist behind them all the time and are best taught how to dress off-duty.

Have you ever heard of Off-Duty style? To dress like models in everyday life

Have you ever heard of Off-Duty style? To dress like models in everyday life

Have you ever heard of Off-Duty style? To dress like models in everyday life

Have you ever heard of Off-Duty style? To dress like models in everyday life

Klasiket nuk dalin kurrë nga moda:

Nëqoftëse stili off-duty na ka mësuar diçka, është vetëm investimi në disa elemente veshjesh me vlerë dhe me kualitet të lartë. Pulovrat, palltot apo dhe bluzat e bardha janë ndërtimi i një dollapi të modelit të suksesshëm dhe të sofistikuar.

Investoni tek një çantë e mirë:

Modelet pëlqejnë që të vishen me veshjet më komode të mundshme dhe aksesorët janë mënyra perfekte për të injektuar pak personalitet në veshjen e tyre të rehatshme. Si për shembull çanta Chanel është elementi klasik i të gjitha investimeve, ka qenë një çantë e njohur prej shumë dekadash. Aksesorë të tjerë që mund të përmirësojnë veshjen tuaj janë dhe vathët, rripat, apo edhe shallet.

Have you ever heard of Off-Duty style? To dress like models in everyday life

Xhaketa e lëkurës:

E përsosur për të forcuar një pamje të rehatshme ose për të shtuar një avantazh në një pamje femërore. Investoni tek një xhaketë lëkure e mirë dhe do ta keni për gjithë jetën.

Have you ever heard of Off-Duty style? To dress like models in everyday life

Xhinset do të jenë shoqet tuaja të ngushta:

Xhinset kanë qenë shtylla kryesore në stilin e rrugës për vite me radhë prej komoditetit të tyre. Nga xhinse të zeza të ngushta, ‘boyfriend jeans’, xhinset e grisura etj, do të jenë gjithmonë pjesë e stilit off-duty.

Have you ever heard of Off-Duty style? To dress like models in everyday life

All-Black:

Veshjet e zeza janë mënyra më e lehtë për t`u dukur shik dhe tepër e sofistikuar. Dhe kur të gjithë elementët janë cilësorë dhe stil nuk mund të dukeni asnjëherë e mërzitshme.

Have you ever heard of Off-Duty style? To dress like models in everyday life

Këpucët e bëjnë veshjen:

If you look in any street style gallery there are many possibilities to find endlessly different photos of models wearing a pair of black ankle boots. They are absolutely necessary in any "off-duty" closet. The same goes for athletes, and most of all they are comfortable enough to do that sprint to grab a morning coffee.

Have you ever heard of Off-Duty style? To dress like models in everyday life

Have you ever heard of Off-Duty style? To dress like models in everyday life

Have you ever heard of Off-Duty style? To dress like models in everyday life

Tiranapost.al