HOROSKOP

This is your spiritual animal according to your horoscope sign 

This is your spiritual animal according to your horoscope sign

Has anyone asked you what your spiritual animal is? Would you like Gold or Phoenix? Believe it or not, every horoscope sign has a spiritual animal, which is also related to characteristics and personality. Discover yours as follows.

-Dashi (21 March - 19 Prill)

Aries, your spiritual animal is a cheetah.

Like cheetah, you can not tame. You are full of energy that needs to be exhausted from time to time. People are afraid of your reactions with ferocity, but they are also amazed by the speed of achieving the goals.

Another similarity between you and a cheetah is your hyper-focus. When glancing at your prey do not give up until you have it in hand.

-Demi (20 Prill - 20 May)

Taurus, your spiritual animal is a bear.

The two most valued traits in your life are strength and stability which are what also symbolize a bear. You have a strong foundation in everything you do, and you always stand for the truth and what you believe in.

The bear is also a symbol of protection. You always protect those you love and never let anyone hurt them.

-Twins (May 21 - June 20)

Your spiritual animal is a dolphin. You are playful and curious, and just like a dolphin you are also intelligent. You need to constantly learn and explore the world.

Ashtu si delfini, ju doni të krijoni përvoja të paharrueshme në jetën tuaj në vend që të jetoni sipas rregullave.

-Gaforre (21 qershor - 22 korrik)

Kafsha juaj shpirtërore është lepuri.

Po, mund të jeni të turpshëm dhe të ndrojtur si një lepur, por jeni gjithashtu të zgjuar dhe krijues. Edhe pse një lepur ka shumë për t'u frikësuar, ai kurrë nuk lejon që frika e tij ta pushtojë atë, diçka që edhe ju në jetën e përditshme e praktikoni. Ju jeni një krijesë komplekse, si lepuri, dhe keni më shumë se një anë të personalitetit tuaj.

-Luani (23 korrik - 22 gusht)

Kafsha juaj shpirtërore është një dragua.

Ashtu si gjarpri mitik, ju jeni një person prania e të cilit mund të ketë një efekt tek individët përreth jush. Ju jeni të jashtëzakonshëm dhe trima, vazhdimisht të gatshëm për të luftuar për atë që është e rëndësishme për ju.

Dragonjtë shihen si pionierë dhe kafshë mjeshtërore, kështu synoni të jeni në jetën tuaj profesionale dhe personale. Ashtu si dragoi, ti ndihesh madhështor, gjithmonë dëshiron të dëshmosh veten dhe të tregosh se sa i fuqishëm je.

-Virgjëresha (23 gusht - 22 shtator)

Kafsha juaj shpirtërore është një dhelpër.

Dhelprat mund të jenë të vogla, megjithatë atë që u mungon në formë fizike, e kompensojnë dhjetë herë në forcën e tyre psikologjike. Legjendat dhe përrallat vazhdimisht i përshkruajnë dhelprat si dinakë. Në realitet dhelprat (dhe ju) janë të shpejta dhe shumë të zgjuara.

Ju jeni shumë analitikë dhe dinakë, dy tipare që lidhen me inteligjencën dhe mençurinë.

-Peshorja (23 shtator - 22 tetor)

Kafsha juaj shpirtërore është një mjellmë. Ashtu si mjellma elegante, e butë dhe paqësore, njerëzit e kësaj shenje janë të tillë. Ju arrini në mënyrë perfekte të gjeni ekuilibrin edhe në situatat më të trazuara. Ju jeni origjinalë dhe pa marrë parasysh sa shumë përpiqen njerëzit të jenë si ju, e kanë të pamundur t'ju kopjojnë ose imitojnë.

-Akrepi (23 tetor - 21 nëntor)

Kafsha juaj shpirtërore është një feniks.

Ashtu si kjo kafshë, personaliteti juaj është i dyfishtë. Ju keni një personalitet të ashpër të reflektuar nga jashtë, por këtë e përdorni për të mbrojtur veten nga rreziku. Brenda benda keni një anë më të butë që është dhe shumë e ndjeshme. Si feniksi, akrepët kalojnë vazhdimisht në transformime. Nuk ka pikë të dobët tek një akrep për shkak të aftësisë dhe intuitës për t’ju paraprirë situatave.

Ashtu si feniksi, ju jeni një simbol i fuqisë, përtëritjes dhe forcës së brendshme.

-Shigjetari (22 nëntor - 21 dhjetor)

Shigjetar, kafsha juaj shpirtërore është një mace.

Askush nuk mund t'ju lidhë ose t'ju tregojë se çfarë duhet të bëni, ashtu si macja. Ju bëni çfarë të doni dhe nuk e ndryshoni atë që jeni për askënd dhe asgjë. Ju dhe macja keni tipare shumë të ngjashme. Ju të dy jeni jashtëzakonisht të pavarur, kuriozë dhe të lirë.

-Bricjapi (22 Dhjetor - 19 Janar)

Kafsha juaj shpirtërore është një aligator.

Ashtu si një aligator, kur doni diçka, asgjë nuk do t'ju ndalojë ta merrni atë. Kur një aligator ngul dhëmbët në prenë e tij, ai nuk e lëshon atë derisa të marrë tërësisht atë që do. Aligatorët, si ju janë të durueshëm dhe këmbëngulës. Keni durim dhe prisni mundësinë dhe momenti ne duhur. Keni dëshirën që me këto cilësi t’ju tregoni të gjithëve se sa të fortë dhe të shkathët jeni.

-Ujori (20 janar - 18 shkurt)

Kafsha shpirtërore e shenjës së Ujorit është një merimangë. Ju jeni të duruar, kreativ dhe territorial. Si një merimangë e cila punon për të krijuar rrjetën e saj.

Spiders can be friendly, but they also have a territorial side, which is similar to yours. You have a perfect balance between the good and the dark sides of yourself, which makes you look like a person without complexes, and it makes others probably afraid of you and your reactions, just like spiders.

-Fish (February 19 - March 20)

Your spiritual animal is the deer.

Compassion and calmness make you be loved. Your core values ??in life are to find your group and surround yourself with like-minded people. Like a deer, you are sensitive and timid, and you have it when people are harsh, offensive and vulgar. You prefer to talk openly with people who approach you in silence and calm.

Tiranapost.al