HOROSKOP

Horoscope for the month of November 2022

Horoscope for the month of November 2022

Aries

November promises to be a rocky road. At the end of October, your planetary ruler, Mars, went retrograde - meaning you'll feel like you're hitting obstacles at every turn. This energy lasts until January, so it's best not to exhaust yourself fighting an already lost battle and instead use this time to stretch out, rest and recharge your batteries. You may notice delays in a communication. Next to note is a powerful lunar eclipse in your finance sector that will bring a lot of money to you on November 8. And of course more money received means you can spend more too. On November 23, you may have to move out of your comfort zone. Academic concerns, travel or media issues may be at the forefront of your mind. Last to mention is that Jupiter, the planet of luck, also wakes up on the 23rd, boosting your luck for the coming months. You will notice that your intuition increases and you may feel as if you are being guided by a guardian angel.

Taurus

November will feel like you're walking through a lightning storm to reach your Holy Grail. At the end of October, powerful Mars fell asleep in your finance sector, bringing delays and frustrations around money for the coming months. This can cause tension in your work or force you to spend a lot more money than you expected. The milestone of the month will be the lunar eclipse in your zodiac sign on November 8. A major turning point in your life has arrived - and it may also herald a change. Relationship issues will also be at the center of your mind this month as you also seek to step into a new version of yourself and put the past chapter behind you. You may see an opportunity related to moving assets, your investments or discussing a solution with someone important. Last to mention is that glorious Jupiter, the planet of miracles, wakes up in your friendships and aspirations sector on the 23rd as well. You're likely to see a little more social energy coming your way in the coming months, and you may have more luck achieving a cherished hope or dream.

Binjakët

Bëhuni gati për një muaj të shpejtë. Në fund të tetorit, Marsi i fuqishëm, planeti i seksit, pasionit dhe nxitjes zyrtarisht ra në gjumë në shenjën tuaj të zodiakut. Kjo ka të ngjarë t'ju bëjë të ndiheni veçanërisht të zhgënjyer dhe të frustruar, sikur të jeni të rraskapitur, duke u përballur me konflikte dhe duke hasur pengesa në çdo hap. Gjëja më e mirë për të bërë është të shtriheni, të përqendroheni tek shërimi dhe t'i dorëzoheni universit. Mos u futni në asnjë betejë në këtë kohë, ose do t'i humbni ato. Eklipsi hënor arrin më 8 nëntor, duke nxjerrë në pah çështjet e fshehura, projektet që keni pasur në zhvillim, karmën tuaj dhe shëndetin mendor. Diçka e madhe mund të shfaqet në këtë kohë - si për shembull një sekret që nuk e kishit ditur - për mirë ose për keq. Nëse ndiheni të tensionuar, bisedoni me një terapist. Më pas është një hënë e re në qiell në sektorin tuaj të marrëdhënieve më 23 nëntor. Kjo do t'ju japë një mundësi për t'u afruar më shumë me një partner, ose nëse jeni beqar do të gjeni dikë. Ndërtoni plane së bashku. Më në fund do të vini re më shumë përfitime nëse keni ndjerë vonesa në muajt e fundit.

Gaforrja

Është koha të përvishni mëngët dhe të përballeni me stuhitë kozmike përpara jush, Gaforre. Në fund të muajit të kaluar, Marsi i fuqishëm shkoi retrogradë në sektorin tuaj të privatësisë dhe shëndetit mendor, kështu që mund të ndiheni veçanërisht të konsumuar këtë kohë. Është me rëndësi të madhe të shtriheni, të relaksoheni dhe t'i jepni vetes kohë për të ecur me rrjedhën. Eklipsi hënor vjen më 8 nëntor, duke sjellë një pikë kthese në lidhje me jetën dhe aspiratat tuaja shoqërore. Nga njëra anë, kjo mund të sinjalizojë një triumf madhështor ose një ngjarje të lavdishme që po përjetoni gjatë kësaj kohe - por nga ana tjetër mund të nënkuptojë që një miku juaj i dashur po largohet nga jeta juaj. Nëse takoni një mik të ri në këtë kohë, ai mund të jetë dikush që ndryshon jetën tuaj përgjithmonë. Jeta do të mbushet papritur me përgjegjësi të reja dhe projekte pune, ndërsa kalendari juaj do të ngjeshet. Tani mund të shihni më shumë përparim rreth udhëtimeve, biznesit, përpjekjeve të medias ose çështjeve ligjore në vazhdim.

Luani

Retë e zeza mblidhen në nëntor, Luan. Në fund të tetorit, Marsi i fuqishëm shkoi retrogradë në sektorin tuaj të miqësive dhe aspiratave, duke sjellë tension dhe zhgënjim rreth të gjitha këtyre temave për ju për muajt e ardhshëm. Gjëja më e mirë është të mos tundni varkën dhe të përpiqeni të mos mërziteni. Një eklips hënor në sektorin tuaj profesional vjen më 8 nëntor, i cili do të sjellë një ndryshim të madh në karrierën tuaj. Nga njëra anë, kjo mund të sjellë një mundësi për një fitore ose promovim, por gjithashtu mund t'ju bëjë të lini një punë ose një profesion. Beqarët mund të kenë një mundësi për të takuar dikë të ri, ose t'i lejojë çiftet të rindezin shkëndijën e tyre. Nëse kërkoni të mbeteni shtatzënë, tani mund të keni më shumë fat. Nëse jeni artist, sigurisht që do ta ndjeni muzën. E fundit për t'u përmendur është zgjimi i Jupiterit, planeti i mrekullive, në sektorin tuaj të intimitetit në datën 23 gjithashtu.

Virgjëresha

Nëntori do të jetë i mbushur me gjemba, Virgjëreshë. Në fund të tetorit, Marsi i fuqishëm filloi retrogradën e tij në sferën tuaj profesionale, e cila do të shkaktojë vonesa, zhgënjime dhe sfida në karrierë deri në fillimin e vitit 2023. Gjëja më e mirë për të bërë është të ecni me rrjedhën. Mos i kundërshtoni figurat e autoritetit. Eklipsi hënor mbërrin më 8 nëntor dhe do të sjellë një kthesë të madhe rreth udhëtimeve, biznesit, emigracionit, projekteve mediatike, akademike apo ligjit. Do të ketë një frymë freskie rreth shtëpisë, familjes. Mund të keni plane për pronat e paluajtshme. Mund të lindë nevoja për riparim. Partneritetet do të kenë më shumë fat për pjesën tjetër të vitit. Nëse kërkoni partnerin e duhur, do të keni më shumë mundësi përpara jush.

Peshorja

Bëhuni gati për stuhinë! Marsi i fuqishëm shkoi në retrogradë në fund të tetorit në zonën tuaj të zgjerimit, gjë që do të sjellë vonesa dhe bllokime rrugësh për çështjet rreth ligjeve, projekteve mediatike, akademike, emigracionit ose biznesit. Mos u përpiqni të shkoni kundër erës. Eklipsi hënor mbërrin më 8 nëntor, i cili do të sjellë një kthesë të fatit rreth një zgjidhjeje, pagese ose pasurive dhe investimeve tuaja. Disa mund të fitojnë shumë - të tjerët mund të humbasin shumë. Nëse jeni në një marrëdhënie të pakënaqur, një divorc mund të jetë në tryezë. Një hënë e re në sektorin tuaj intelektual dhe të udhëtimit mbërrin më 23 nëntor, duke ju sjellë mundësinë për të ndjekur një udhëtim të shpejtë, një projekt të lidhur me komunikimin apo edhe për t'u fokusuar më shumë në arsim. E fundit për t'u përmendur do të jetë zgjimi i Jupiterit të lavdishëm në sektorin tuaj të produktivitetit. Kjo duhet të përmirësojë shëndetin dhe rutinën tuaj në javët në vijim, si dhe punësimin tuaj. Nëse jeni pa punë, do të keni më shumë fat deri në fund të vitit.

Akrepi

Kërkoni përforcime! Nëntori do të jetë një udhëtim i egër! Me sezonin e ditëlindjes mbi ju, kjo kohë e vitit ju jep një shkëlqim shtesë të veçantë dhe aftësi për të hapur rrugën tuaj për vitin që vjen. Bëni plane të mëdha. Në fund të tetorit, Marsi i fuqishëm shkoi në retrogradë në sektorin tuaj të intimitetit, duke sjellë tensione rreth marrëdhënieve apo edhe duke ju bërë të harxhoni paratë më shpejt se sa po i fitoni! Eklipsi hënor i këtij muaji ndodh më 8 nëntor në zonën tuaj të partneritetit, duke sjellë një ndryshim në marrëdhëniet tuaja. Ju mund të vendosni të bashkoheni më ngushtë – si për shembull të fejoheni – ose në vend të kësaj të ndaheni dhe të shkoni në rrugë të ndryshme. Tjetra për t'u përmendur është hëna e re në sferën tuaj financiare që zhvillohet më 23 nëntor, duke ju ofruar një shans për të fituar pak më shumë para përmes një oferte të re pune, rritjeje ose klienti fitimprurës. Beqarët së shpejti mund të takojnë një shpirt binjak ose të bien në dashuri.

Shigjetari

Nëntori do t'ju bëjë të mashtroni me shumë gjëra të ndryshme, Shigjetar. Në fund të tetorit, Marsi i fuqishëm, planeti i seksit dhe i pasionit, shkoi në retrogradë në sektorin tuaj të partneritetit. Kjo parashikon konflikt, telashe dhe distancë në marrëdhëniet tuaja. Nëse zhgënjimi po shfaqet, qasuni me ndjeshmëri dhe jo me agresion. Eklipsi hënor arrin më 8 nëntor dhe nxjerr në pah sektorin tuaj të produktivitetit. Një ndryshim i madh rreth shëndetit tuaj fizik, rutinës dhe punësimit mund të jetë afër. Nëse shfaqet diçka sfiduese, trajtojeni atë me shpejtësi. Megjithatë, sapo dielli kërcen në shenjën tuaj të zodiakut në datën 22, sezoni i ditëlindjes është këtu! Kjo siguron shumë mundësi për të dalë në qendër të vëmendjes dhe për të përqafuar vërtetësinë tuaj. Hëna e re më e rëndësishme e vitit mbërrin më 23 nëntor, duke ju hapur një derë për të ndjekur qëllimet dhe planet që kanë më shumë rëndësi për ju. Përdoreni javën pas kësaj për të hartuar një strategji. Gjithashtu më 23 nëntor, sundimtari juaj planetar, Jupiteri, do të zgjohet. Kjo do të thotë që do të keni më shumë fat në anën tuaj për pjesën tjetër të vitit - veçanërisht në lidhje me shtëpinë, familjen ose çështjet shtëpiake.

Bricjapi

Mund të ndiheni sikur po përjetoni goditje me kamzhik kudo, në nëntor. Në fund të tetorit, Marsi i fuqishëm ra në gjumë në sektorin tuaj të produktivitetit, që do të thotë se mund të ketë disa zhgënjime dhe sfida rreth punësimit, rutinës apo edhe shëndetit tuaj fizik. Ka të ngjarë të ndiheni shumë të konsumuar në muajt në vijim, kështu që mos u shtyni shumë dhe mësoni të pushoni. Eklipsi hënor mbërrin më 8 nëntor dhe do t'ju ndezë zemrën. Kjo do të sjellë një moment historik ose pikë kthese rreth romancës, pjellorisë ose krijimtarisë. Nga njëra anë, nëse jeni beqarë, mund të takoni një shpirt binjak, ose nëse kërkoni të mbeteni shtatzënë, mund të keni fat. Sidoqoftë, kjo gjithashtu mund të sinjalizojë me lehtësi një ndarje nëse nuk jeni të destinuar vërtet për njëri-tjetrin. Tjetra për t'u përmendur është ardhja e hënës së re në sektorin tuaj të privatësisë dhe vetmisë më 23 nëntor. Ky është një tjetër njoftim nga universi se nëntori është një periudhë vendimtare për ju që të ngadalësoni dhe të rimbushni bateritë. 23 Nëntori sjell edhe zgjimin e Jupiterit, tashmë i vendosur në sektorin tuaj të intelektit dhe komunikimit. Progresi rreth këtyre çështjeve dhe arsimit duhet të rritet deri në fund të vitit.

Ujori

Nëntori do të sjellë bubullima dhe vetëtima, Ujor. Në fund të tetorit, Marsi i fuqishëm shkoi retrogradë në sektorin tuaj të pasionit, romancës dhe pjellorisë. Frustrimet rreth dashurisë, hobit ose fëmijëve mund të zvarriten deri në vitin 2023. Gjëja më e mirë për të bërë është të mos futeni në një betejë rreth këtyre çështjeve, përndryshe do të përfundoni të rrahur dhe të mavijosur. Eklipsi hënor arrin më 8 nëntor dhe do të sjellë një kthesë të madhe rreth shtëpisë, familjes apo çështjeve shtëpiake. Ju mund të jeni mjaft emocional. Së shpejti mund të zgjidhni të zhvendoseni apo edhe të ndërhyni për të ndihmuar një nga të afërmit tuaj. Megjithatë, jeta fillon të sjellë pak më shumë kënaqësi kur hëna e re mbërrin më 23 nëntor në sektorin tuaj shoqëror. Me shumë mundësi do të dëgjoni nga më shumë miq dhe do të merrni pjesë në më shumë mbledhje në javët pas kësaj. E fundit për t'u përmendur është zgjimi i Jupiterit më 23 nëntor, i cili do të sjellë më shumë pasuri në financat tuaja për pjesën tjetër të vitit.

Peshqit

Nëntori do të lëkundë varkën tuaj. Në fund të tetorit, Marsi i fuqishëm ra në gjumë në zonën tuaj shtëpiake, duke sjellë zhgënjime dhe sfida rreth çështjeve të shtëpisë ose familjes deri në vitin 2023. Çelësi për të menaxhuar këtë energji është të përpiqeni të gjeni një rrugë të re përpara në vend që të ngecni në rrugët tuaja. Eklipsi hënor mbërrin më 8 nëntor, duke shënuar një moment të rëndësishëm rreth shqetësimeve intelektuale apo projekteve të komunikimit. Ju mund të filloni diçka përpara një audiencë ose mund t'ju kërkohet të nënshkruani një kontratë në këtë kohë. Megjithatë, me ndryshimin e baticës, një hënë e re në sektorin tuaj profesional mbërrin më 23 nëntor. Kjo do t'ju hapë një derë për t'u ngjitur në qiej dhe për të kërkuar lavdi, sukses, një promovim apo edhe një punë të re. Shkoni për të! Megjithatë, lajmi më i mirë nga të gjitha është se Jupiteri i lavdishëm, planeti i mrekullive dhe fatit, do të zgjohet edhe brenda shenjës suaj të zodiakut më 23 nëntor. Kjo siguron që çështjet që keni filluar më herët gjatë vitit dhe që mund të kenë ngecur, mund të kenë përparim për pjesën tjetër të vitit. Përdoreni këtë pasuri kozmike për të ndërtuar jetën e ëndrrave tuaja - nuk do të keni kaq shumë fat në anën tuaj për më shumë se një dekadë!