HOROSKOP

Horoscope for the month of August

Horoscope for the month of August

Dashi

Your bank account has been fluctuating in recent months and this financial situation will become less stressful. Want to have more money? Making an investment during the August 8 New Moon in Leo will give you a chance to grow your bank account. Regardless of the result, you will suddenly increase your finances on August 19th. Give yourself time and only on August 22 will you notice the difference.

Demi

Get ready to swing, Dem! August will shake your relationship. You will have more attention in these relationships that will usually be personal. This situation will last from August 8 to August 22. Do not worry. These dates will go away quickly and leave you motivated to invest more in your current situation. There will be tense moments along the way (especially in the first week of the month). Since Taurus is determined and loyal, he can end up 'healing' relationships instead of destroying them. Being ready and able to speak on August 30th when Mercury enters the Diplomatic Libra you will be able to start September with a good leg.

Gemini

For your good fortune, Gemini, August is the month of well-being. This is good news because you need luck. More than ever, you will want to stay home. From August 11 until August 22 you will take long baths and relax with Netflix instead of going out. There is nothing wrong with spending personal time, just make sure you do not take these moments for granted and you should use them to your advantage. You will have less or no stress. You deserve it!

Crab

Mund të jetë e vështirë të mbash kokën mbi ujë këtë muaj, për shkak se të gjithë shokët do jenë kundër teje, por do të mundesh. Për sa kohë që ju zgjidhni të mos përfshiheni në dramë dhe të qëndroni larg thashethemeve, atëherë do keni mundësinë të kaloni nëj gusht pa probleme. Sidoqoftë, atmosfera juaj e re do të testohet, kur Urani rebel të kthehet në retrograd më 19 gusht deri më më 22 gusht. Në vend që të përqendroheni në atë që të tjerët bëjnë dhe thonë, përdorni energjinë për të përmirësuar jetën tuaj për mirë . Ekziston një mundësi e mahnitshme transformuese në Hënën e Re të 8 Gushtit dhe Hënën Blu të 22 Gushtit, nëse jeni të hapur.

Luani

Bisedë serioze me ju Luan! A keni ëndërruar për strategjinë tuaj të daljes nga një partneritet aktual? Apo jeni duke imagjinuar një rrugë krejt të re të karrierës për veten tuaj? Për fat të mirë, do të keni mundësinë të shtypni butonin e rinisjes gjatë Hënës së Re të 8 gushtit. Kjo energji do t'ju çojë përpara deri më 19 gusht, kur Urani në retrograd t'ju sjellë një mundësi të papritur profesionale që mund të ndryshojë jetën tuaj në mënyrë të mahnitshme. Çështjet e zemrës do të marrin një drejtim tjetër nga sa menduat. Ky fenomen hënor mund t'ju nxisë të hiqni dorë nga një marrëdhënie intime ose aleancë e gjatë që nuk është në përputhje me pikëpamjet tuaja aktuale.

Virgjëresha

11 gushti ju lejon të flisni dhe të ndani emocionet që kanë lindur nën sipërfaqe. Kjo do t'ju ndihmojë të diskutoni ndjenjat tuaja të thella dhe të bëheni të vetëdijshëm për të gjitha çështjet që ju kanë bërë të dyshoni për të tjerët. Me qartësinë që ju jep paqe mendore, do të jeni në gjendje të ndiheni të sigurt duke filluar nga 22 gushti. Do zbuloni gjëra interesante, po aq sa do kuptoni se nuk fshihen sekrete pas çdo njeriu dhe situate.

Peshorja

Gushti ju sjell mundësinë të investoni paratë tuaja në atë që doni, veçanërisht në datat 16 dhe 30. Mbase fiks fiks më 19 gusht. Kjo do t'ju lejojë të dyfishoni fitimet tuaja. Mund të fitoni duke shitur artikuj krijues. Duke vepruar kështu, mund të arrini një situatë të mrekullueshme financiare, që do t`ju japë një ndjenjë më të thellë sigurie. Sidoqoftë, mos shpenzoni menjëherë. Provoni t`i kurseni disa nga fitimet tuaja këtë muaj për t`u siguruar që nuk do ngushtoheni më vonë.

Akrepi

Ky muaj do të transformojë botën tuaj në shumë mënyra. Duke qenë shenja më transformuese e zodiakut, mund të shijoni evolucionin personal që do të përjetoni. Hëna e Re e Luanit më 8 gusht do t`ju çojë drejt rritjes profesionale, të cilat mund të kenë një efekt negativ në jetën tuaj në shtëpi. Do kesh më pak kohë për familjarët, por nëse kjo është ajo që ke dashur dhe ke pritur gjithmonë, nuk do mund t`i thuash jo.

Shigjetari

Muaji Gusht shërben si një thirrje zgjimi për të rivlerësuar vlerat tuaja dhe për të rifilluar marrëdhënien tuaj me të tjerët. Do mund të shmangni konfrontimin. Përdorni energjinë për të dëgjuar të tjerët. Provoni të merrni parasysh ndjenjat e tyre dhe thoni të vërtetën e zemrës tuaj (si zakonisht). Dilini për zot gabimeve tuaja dhe ndihmoni në krijimin e një dinamike në të cilën të tjerët mund të shprehen plotësisht për ju. 16 dhe 30 gushti, kur Venusi dhe Mërkuri, përkatësisht, hyjnë në Peshore, do të krijojnë një ndryshim të madh në lidhjet tuaja me të tjerët, dhe Hëna Blu e 22 gushtit do të çimentojë këtë transformim.

Bricjapi

Nëse jeni duke kërkuar të rivlerësoni një angazhim ekzistues me dikë tuaj të veçantë, atëherë gushti është muaji më i mirë i vitit për ta bërë këtë. Do e rishikoni gjendjen dhe angazhimin tuaj në mënyrë që të keni një partneritet efektiv. Cilado rrugë që të zgjidhni për të ecur përpara në sektorin romantik, është e rëndësishme të theksohet se ju jeni ai që do i hidhni hapat. Hëna Blu më 22 gusht mund të ndërpresë lidhjen tuaj. Nëse ajo që ju do vendosni, është shkëputja.

Ujori

Ju e keni marrë jetën shumë seriozisht këto ditë. Tani është mundësia për t'u ndriçuar - veçanërisht në marrëdhëniet tuaja personale. Hëna e Re më 8 gusht është shansi juaj për të filluar nga e para me miqtë, të dashurin dhe familjen. Atëherë mund ta lini të kaluarën pas jush dhe të mirëprisni energjitë e reja. E vetmja gjë që duhet të keni kujdes është të shkëputeni nga dinamikat dhe situatat e vjetra. Ky është një moment që do të ndryshojë jetën tuaj personale në shumë mënyra (të gjitha janë krejtësisht të papritura). Këtë energji do ta ndjeni më së shumti gjatë Hënës Blu të 22 Gushtit.

Peshqit

The New Moon on August 8 calls you to adjust your daily routine. After all, you are not sticking to a schedule and it is causing problems in your life. Going to bed at a fixed time during the week will ensure you are not drowsy at work. Also, you will not get tired during your working hours if you rest. If you do not follow this advice, then you will experience professional consumption. You will reach the peak on August 22, so be careful!