HOROSKOP

Horoscope for December 9 by Russell Grant

Horoscope for December 9 by Russell Grant

Aries

A community venture can continue thanks to the support of a generous charity. An event you attend is one you will always remember with a smile. You may not feel as energetic as normal, but you will find the will to continue until you are satisfied with the results achieved.

Taurus

Take a slow step at a time when you find yourself doing something you've never done before. This challenge may have seemed daunting at first, but you may discover that you have talents you didn't realize you had. Remind yourself, too, that practice makes perfect.

Gemini

Ndoshta mund të bëni disa ditë shtesë për të rishikuar planet dhe për të gjetur një mënyrë më të mirë për të arritur synimet tuaja aktuale. Ajo që është e rëndësishme është që përgatitjet të bëhen shumë përpara. Ju nuk dëshironi të mbingarkoni veten, por dëshironi të bëni një lëvizje të guximshme teksa keni mundësinë.

Gaforrja

Jeni të prirur të refuzoni një ftesë për festë në rast se kjo ju sjell sërish në kontakt me dikë që nuk dëshironi ta shihni më. Ju po lejoni të kaluarën të shkatërrojë shanset tuaja për të gjetur lumturinë e ardhshme. Duhet të lini pas vetes disa aspekte të së kaluarës.

Luani

Dikush që takoni në një vend apo ndërtesë ku nuk keni qenë kurrë më parë do të ketë një propozim interesant për t'ju bërë. Kjo mund të ndryshojë planet që keni bërë tashmë për vitin në vazhdim. Nëse një debat i kohëve të fundit është pre në mendjen tuaj, diskutojini gjërat derisa të arrihet një kompromis.

Virgjëresha

Tensioni është rritur. Një i dashur është duke u konfrontuar dhe tani ka nevojë të largohet nga mjedisi i zakonshëm. Kur të ktheheni do të ndiheni më të freskët dhe më të aftë për të kapërcyer çështjet që ju kanë shkaktuar zhgënjim. Nëse jeni duke blerë diçka të një natyre mekanike ose elektrike, sigurohuni që të shkoni për cilësi.

Peshorja

Ju mund të shihni dritën në fund të tunelit. Një projekt për përmirësimin e shtëpisë ka shkuar më mirë se sa pritej dhe fundi është tashmë në horizont. Një mik apo fqinj do të ketë talente që nuk i ka zbuluar kurrë më parë dhe do të jeni mirënjohës për çdo ndihmë që ju japin.

Akrepi

Jeni mjaft të qartë për udhëzimet që duhet të ndiqni. Në një ekip ka konfuzion dhe kjo do ta vështirësojë punën. Të tjerët do të kërkojnë nga ju për udhëzim. Mbajini të dyja këmbët të vendosura fort në tokë. Keni ambicie të larta, por nuk mund të prisni shumë.

Shigjetari

Familja është prioriteti juaj. Nëse ju duhet të qëndroni në shtëpi për t'u kujdesur për një të ri ose një të afërm të sëmurë, nuk do të hezitoni që të riorganizoni orarin tuaj. Këto gjëra ndodhin dhe asgjë nuk do të jetë e tepërt për të kërkuar nga ju kur bëhet fjalë për njerëzit për të cilët kujdeseni.

Bricjapi

Nuk ka rëndësi se çfarë është thënë, bërë apo ka ndodhur në të kaluarën, është e tashmja dhe e ardhmja ku duhet të përqendroheni tani. Dikush do të sjellë një gabim të kaluar si një mënyrë për t'ju bindur që të bëni një zgjedhje që i përshtatet atij dhe jo juve. Nëse e bëni këtë, do të përsërisnit të njëjtin gabim përsëri.

Ujori

Dikush është duke ju lavdëruar për gjithçka që bëni. Nuk ju ka shpëtuar vëmendjes se ata kanë qenë tepër të dobishëm ndaj jush kohët e fundit. Tashmë e keni kuptuar se ata duan diçka nga ju dhe jeni gati të pyesni drejtpërdrejt se çfarë është kjo.

Peshqit

In business and finance, beware of a person with excessive charm. A colleague, or a neighbor is weaving stories to appear to be more qualified or experienced than they really are. You are beginning to be aware of this side of their nature and you will not be impressed.