HOROSKOP

Horoscope for August 6 by Russell Grant

Horoscope for August 6 by Russell Grant

Aries

Although you did not expect this to be such an active day, you will still enjoy fun times with friends and have some laughs with family. When the hours fly by so quickly, you find it difficult to manage your household chores and social life.

Taurus

You are thinking about what can take the place of a job that is coming to an end. This is something you really didn't like and it will be a relief to see beyond that. You have given so much of your time and energy. Don't immediately jump into other projects.

Gemini

Jeni të vendosur të argëtoheni. Nuk ka rëndësi se çfarë lloj jave keni pasur; tani doni vetëm të argëtoheni. Kjo është arsyeja pse çdo punë që kishe planifikuar të bëje mund të lihet pa problem për një herë tjetër.

Gaforrja

Kohët e fundit jeni ndjerë mirë. Kjo është arsyeja pse do të habiteni kur një çështje parash do dalë në pah. Nëse nuk jeni të sigurt se si ta trajtoni këtë situatë, lejoni intuitën tuaj t'ju udhëheqë. Ju mund të ndiheni të tërhequr për të kërkuar udhëzime nga një i afërm më i vjetër i cili gjithmonë ka dhënë këshilla të besueshme.

Luani

Partneri juaj ose dikush po aq i afërt do t'ju akuzojë se nuk e keni dëgjuar. Edhe pse duket si me të qeshur, do të kuptoni se në fakt është vërtet i mërzitur me ju, për një çështje të parëndësishme. Nëse tregoheni të pakujdesshëm me dikë që nuk ka sensin tuaj të humorit, ai mund të fillojë t'jua vështirësojë gjërat.

Virgjëresha

Synimi juaj kryesor do të jetë të sistemoni disa gjëra në jetën personale. Projektet private duhet të kenë progres të mirë. Nuk mund të thuhet e njëjta gjë për një përpjekje ekipi. Një përplasje personalitetesh do të shkaktojë tension brenda një grupi që i bën të gjithë të pasigurt dhe të shqetësuar.

Peshorja

Një ndryshim i peizazhit do të jetë rigjallërues. Pasi t'i ktheheni aktiviteteve tuaja të zakonshme, do të jeni gati të hyni në energjitë e reja më të ripërtërirë. Do të zbuloni gjithashtu se mungesa e bën zemrën të rritet. Duhet të jetë kënaqësi të sistemosh fijet e një marrëdhënieje që po bëhej e mërzitshme dhe bajate.

Akrepi

Nuk e kishit pritur të merrnit një ofertë për t`u ngritur në detyrë. Keni menduar se kjo do t'i shkonte një kolegu tjetër. Ju e meritoni këtë njohje të aftësisë suaj profesionale dhe mund të jeni të sigurt se nuk do të shkaktojë zili. Zhvillimet në karrierë do të përmirësojnë edhe gjendjen e financave tuaja dhe kjo do të çojë në një fazë të përmirësuar të jetës tuaj në përgjithësi.

Shigjetari

Nuk ka gjasa të refuzoni një ofertë për të udhëtuar. Edhe nëse kjo mundësi do të krijohej papritur për shkak të tërheqjes së dikujt tjetër në minutën e fundit, ju nuk do të hezitoni për përgjigjen tuaj. Do t'ju bëjë mirë të largoheni për pak kohë. Çështjet rutinë nuk kanë interes.

Bricjapi

Është humbje kohe dhe energjie të jesh vazhdimisht i shqetësuar për të ardhmen. Ju nuk jeni të sigurt që keni marrë vendimet e duhura, por një zgjedhje është bërë. Kini besim dhe besoni se gjërat do të ecin mirë. Në vend që të shqetësoheni, kushtojani energjitë tuaja aktiviteteve dhe interesave që ju japin kënaqësi.

Ujori

Oferta për të bërë disa orë shtesë do të sjellë gjithashtu një bonus të konsiderueshëm në para. Kjo është arsyeja pse, megjithëse tashmë keni mjaftueshëm në pjatën tuaj, do ta pranoni këtë mundësi.

Peshqit

Think very carefully before buying something you don't really need and look at the price. You are tempted to make a foolish financial expenditure; if you do, you already know you'll regret it. Divert your mind by taking up a hobby you've always enjoyed.