HOROSKOP

Horoscope for August 30 by Russell Grant

Horoscope for August 30 by Russell Grant

Aries

Someone struggling with a lingering injury will be pulled from a team effort. They would like to contribute to the victory, but will admit that their involvement would only hinder. You will help others prepare for a tournament. Pushing yourself to your limits is nothing new.

Taurus

Getting involved in a community effort will bring you a lot of satisfaction. You will have the opportunity to encourage children and young people to learn games of skill. This will also teach them to think before they act.

Gemini

Dëshira për ta bërë shtëpinë tuaj të duket e këndshme për syrin dhe të ndiheni rehat për të jetuar, mund t'ju bëjë të tregoni kujdes ndaj erërave dhe të blini diçka të veçantë. Ata me të cilët jetoni do të jenë të lumtur të ndjekin idetë dhe sugjerimet tuaja.

Gaforrja

Nëse do t'ju kërkohet të merrni përsipër një detyrë shtesë ose të qëndroni më vonë se zakonisht në punë, do t'ia vlejë, nga ana financiare, të bini dakord. Thashethemet e mbushin ajrin. Nuk do ta merrni shumë seriozisht asgjë që thuhet, por mund t'ju duhet të tregoni takt dhe të fshihni argëtimin tuaj për disa nga ato që dëgjoni.

Luani

Në një përpjekje ekipi ndiheni në errësirë ​​për atë që po ndodh në të vërtetë. Ju ndjeni se dikush po fsheh qëllimisht informacione të rëndësishme. Duket se është një detyrë e vështirë. Ju vështirë se do të keni një shans të mendoni kur të vijnë më shumë kërkesa. Duhet t'ju jepet më shumë kohë për t'u rikuperuar ndërmjet sfidave.

Virgjëresha

Frustrimi ndodh kur takimet shtyhen. Nëse jeni në një pozicion drejtues, do të shqetësoheni për ndikimin që ka të ngjarë të ketë në stafin tuaj. Një marrëveshje që synonte t'i jepte fund një situate të tensionuar është përsëri e vonuar.

Peshorja

Disa njerëz duket se nuk e kuptojnë ndikimin që mund të kenë fjalët e tyre te të tjerët. Ata nuk janë të vetmit që ndihen të frustruar. Sado të mërzitur të jenë me disa ngjarje, kjo nuk u jep të drejtën të heqin humorin tek ata që i rrethojnë.

Akrepi

Nëse orari juaj aktual i punës po bëhet i tepërt për ju dhe po fillon t'ju zhgënjejë, duhet të bëni diçka për këtë. Bëni disa ndryshime në rutinën tuaj dhe kërkoni ndihmë nëse keni nevojë, në mënyrë që të ndiheni më të kontrolluar.

Shigjetari

Dikush po përdor argumentin e zakonshëm se të gjithë janë në të njëjtën valle. Ju nuk jeni dakord. Ka disa që janë më keq se të tjerët dhe synimi juaj tani është ta theksoni këtë. Një situatë nuk mund të trajtohet në një mënyrë që i përshtatet të gjithëve. Do të takoheshit me kënaqësi me zyrtarët për të biseduar.

Bricjapi

Do të keni një pikëpamje të arsyeshme dhe praktike ndaj një projekti grupi pasi duhet të dini se të gjithë të përfshirët po shkojnë në të njëjtin drejtim. Të kesh konfirmuar këtë do të thotë që mund të vazhdoni të bëni plane emocionuese së bashku.

Ujori

There is an imbalance of power in a work or social group. You want to get out of a toxic environment and although there are promises of solving some issues, you just don't want to be a part of it anymore. It's time to look after your own interests.

Pisces

It's gotten to a point where you want to trust management, but you don't. You'd like to think that the decisions they're making are the best for everyone, but that doesn't seem to be the case. Some people will complain that they are not hearing their own voice.