HOROSKOP

Horoscope for March 27 by Russell Grant

Horoscope for March 27 by Russell Grant

Aries

Whether personally or professionally, this would be a great time to start something new. Your leadership skills are needed to start a joint project. You should give yourself a gold star for the positive difference you are making in other people's lives.

Taurus

What has recently created some problems for you will suddenly turn into a solution. When other issues arise, you will be able to make agreements that resolve a variety of issues. People appreciate your practical help.

Gemini

Ndjekja e një hobi të ri do të jetë një rrugëdalje e shkëlqyer për imagjinatën tuaj. Nuk është e nevojshme të ktheheni në shkollë për të mësuar. Një mik i talentuar mund t'ju ofrojë t'ju mësojë se si të bëni mobilje, muzikë, pikturë ose qepje. Zgjerimi i horizontit tuaj do të ndihet shumë shpërblyes.

Gaforrja

Përparimi do të jetë i ngadaltë kur pritet shumë nga ju. Nuk mund të jesh në dy vende njëherësh edhe pse dikush mendon ndryshe. Emocionet mund t'ju bëjnë më mirë. Nëse e kapni veten duke lënduar dikë kërkoni menjëherë falje.

Luani

Nëse gjithçka që ju duket se po merrni janë vërejtje negative nga të tjerët dhe kritika për planet tuaja, mund të jetë koha të jeni vetëm. Ju nuk keni nevojë për miratimin ose mbështetjen e dikujt tjetër. Keni entuziazëm të mjaftueshëm për të pasur sukses të ideve tuaja.

Virgjëresha

Planet e përmirësimit të shtëpisë mund të rrisin vlerën e pronës suaj. Nëse i luani letrat siç duhet, situata juaj financiare së shpejti duhet të tregojë shenja përmirësimi. Jeni në kërkim të një pune? Eksploroni mundësitë në lidhje me strehimin, peizazhin ose financat.

Peshorja

Duhet kapërcyer një sfidë interesante. Nuk duhet të ketë kurrë një moment të mërzitshëm. Njerëzit me të cilët jetoni ose punoni do të mblidhen për të zgjidhur këtë problem. Ju madje mund të shijoni çdo problem që ndodh thjesht për faktin se ju ofrojnë një mundësi për të përdorur mirë një talent të harruar.

Akrepi

Është tronditëse që një incident i kohëve të fundit u keqmenaxhua aq keq saqë ata që ishin në pozicione drejtuese ishin të vendosur t'ia vendosnin fajin kujtdo përveç vetes. Njerëzit kanë nxituar të gjykojnë në përfundimet e tyre. Do të zbërthehen provat që do të zbulojnë gjëra që nuk duhet të lejohen të ndodhin më kurrë.

Shigjetari

Përpjekja për të kënaqur miqtë dhe për të vazhduar me angazhimet familjare po ju tërheq në drejtime të ndryshme. Është e vështirë të vendosësh mes dëshirave të një të afërmi dhe pranimit të mundësisë për t'u bashkuar me miqtë në një sipërmarrje emocionuese. Pyetja që vërtet duhet t'i bëni vetes është: çfarë është ajo që vërtet dëshironi të bëni?

Bricjapi

Do të ndiheni mirë të shijoni pak pushim, veçanërisht kur kjo ju vjen papritur. Një ofertë që nuk e kishit parashikuar se do t'ju vinte ndonjëherë do t'i japë jetës suaj një sens të ri qëllimi. Të ndiheni më pozitivë do t'ju ndihmojë të përballeni më lehtë me disa shqetësime që ju kanë zhgënjyer.

Ujori

Jeta nuk ka qenë e lehtë dhe ndonëse e urreni ta pranoni, disa gjëra ju kanë zhgënjyer. Shumë shpejt do të merrni disa lajme të këndshme që do t'ju rikthejnë shpresat dhe do t'ju japin më shumë besim për perspektivat tuaja në të ardhmen. Ngjarjet në sfond për të cilat nuk dini ende, do të funksionojnë në avantazhin tuaj.

Peshqit

You are usually not as competitive as you feel today. Getting involved in anything that tests you against others will not only boost your confidence, but make you realize that you are more capable than you previously gave yourself credit for. Comparing your skills to those of a rival will be a revelation.