HOROSKOP

Horoscope for May 25 by Russell Grant

Horoscope for May 25 by Russell Grant

Aries

Don't just accept someone's suggestions without thinking about what they might entail. Take time to think. Resist any urge to take shortcuts. Spend time developing a project. Others will admire the meticulous and methodical approach you apply to important matters.

Taurus

If some money owed to you is late, you can threaten someone with legal action. You're tired of putting up with their excuses, and once they hear about your plans, they may suddenly agree to settle out of court.

Gemini

Rezultatet e një testi apo interviste të fundit do të jenë shkak për festë. Keni shumë arsye për të qenë të kënaqur. Jeta ka filluar të marrë një kthesë për mire. Kjo do të duket si një ëndërr e realizuar, por ju keni një shans tani për të ndjekur llojin e karrierës që keni dëshiruar gjithmonë.

Gaforrja

Nuk ka bashkëpunim në ekipin ku jeni përfshirë. Debatet rreth jush kanë filluar t'ju zhgënjejnë dhe do të mërzitin edhe të tjerët, të cilët thjesht duan të vazhdojnë punën. Jeni tunduar të largoheni. Disa diskutime të qeta në prapaskenë mund të çojnë në një zgjidhje të përshtatshme.

Luani

Puna e palodhur do të sjellë shpërblimet e saj. Tregoni se jeni të gatshëm dhe të përgatitur për të vënë kohën dhe përpjekjet e nevojshme për të pasur sukses. Lërini njerëzit të kuptojnë se ju nuk keni ndërmend të lejoni disa pengesa që t'ju detyrojnë të hiqni dorë nga ëndrrat tuaja.

Virgjëresha

Do të kryeni me kujdes një detyrë të rëndësishme. Arsyeja që ju është dhënë kjo punë është sepse ata që janë në pozitat e pushtetit e vlerësojnë zellin tuaj. Injoroni këdo që bëhet i paduruar ndërsa pret që ju të kontrolloni detajet. Qasja juaj analitike do të çojë në disa arritje të mëdha.

Peshorja

Nuk do të merrni pjesë në gjykimin e dikujt kur nuk njihni një person apo vështirësitë që ai po kalon. Njerëzit nuk kanë asnjë ide për rrethanat apo situatat me të cilat po luftojnë. Qoftë një fqinj apo një shok pune, nuk do të bashkoheni me ata që përhapin thashetheme.

Akrepi

Nëse anëtarët e tjerë të ekipit tuaj nuk mund ta marrin mundimin për t'i bërë gjërat siç duhet, ata po humbasin kohën tuaj të vlefshme. Do të preferoni të punoni vetëm. Ju duhet të jeni në gjendje t'u besoni të tjerëve që të jenë aq të kujdesshëm sa ju, ose nuk do të dëshironi që ata të përfshihen në çdo gjë që po bëni.

Shigjetari

Gjatë ditëve të fundit do të keni kuptuar se nuk është e mençur apo e arsyeshme të dëgjoni thashethemet. Shumica e asaj që keni dëgjuar kohët e fundit është ekzagjeruar shumë. Mbajini për vete mendimet dhe ndjenjat tuaja kur dikush ju bën një pyetje për fenë ose paratë.

Bricjapi

Duket praktikisht e pamundur të arrihet një ekuilibër mes punës dhe lojës. Një koleg i vjetër po mbështetet tek ju për të gjetur zgjidhje për problemet komplekse. Kjo do të nënkuptojë më shumë orë pune dhe nga ana tjetër do të ndërhyjë në çështjet familjare dhe sociale.

Ujori

Për një moment të shkurtër, një situatë e çuditshme do t'ju bëjë të hutuar dhe konfuzë. Ju mund të pyesni veten se si dhe pse ka ndodhur diçka kur thjesht nuk ka kuptim për ju. Vazhdoni të pyesni ata që duhet të jenë në dijeni se çfarë po ndodh.

Peshqit

You will spend the rest of your life visiting unknown places or attending a big party. Connections with a prominent person in your community will pave the way for you to take an unexpected and rewarding journey. Group activities inspire you to branch out in new directions.