HOROSKOP

Horoscope for October 11 by Russell Grant

Horoscope for October 11 by Russell Grant

Aries

Keep your distance from people who spread rumours. Refuse to be drawn into destructive conversations. Being true to yourself is what is really important and it will not matter to you what is said around.

Taurus

You won't mind postponing family plans if a relative needs help. Being able to understand other people's perspectives will inspire greater harmony in your professional world. It is not difficult for you to see things through the eyes of others.

Gemini

Nuk doni të merrni vendime të nxituara. Ju keni mësuar nga përvoja se ndonjëherë ia vlen të hezitoni. Keni ndërmend të mendoni gjatë për një ofertë emocionuese për të rritur të ardhurat tuaja. A është kjo vërtet aq e mirë sa tingëllon?

Gaforrja

Qëndroni aktiv, qëndroni vigjilentë dhe bëni çmos për të shmangur njerëzit që dihet se i shmangen përgjegjësive të tyre. Bëhuni gati për të hyrë në veprim kur të dëgjoni për një mundësi të mirë pune. Synimet drejt të cilave po shkoni, së shpejti do të jenë të arritshme. Bëni një përpjekje të vendosur për të qëndruar në objektiv.

Luani

Dikush që po përpiqet të marrë vendime për ju, po ju shtyn shumë larg. Ju duhet t'u tregoni atyre se keni mendjen tuaj. Rezultatet e një testi, audicioni ose interviste do të arrijnë herët. Do të jetë një lehtësim i madh që më në fund pritja ka marrë fund.

Virgjëresha

Më në fund do t`ju duket duket sikur po i rregulloni disa nga problemet financiare. Vendimi më i mirë që do të merrni do të jetë ndryshimi i roleve me një partner që nuk ka qenë përgjegjës për financat. Nëse përparimi do të thotë të shpenzoni më pak, të paguani faturat e mëdha dhe të udhëhiqni një mënyrë jetese më të kursyer, kështu qoftë.

Peshorja

Humori i zellshëm do të ndihmojë në rritjen e të ardhurave tuaja. Ju keni çdo të drejtë të krenoheni me punën tuaj. Mundësitë e reja do t'ju lejojnë të shprehni kreativitetin. Eskpertiza juaj kërkohet shumë dhe kjo ju jep një shans për të eksploruar një sërë opsionesh të ndryshme.

Akrepi

Po përpiqeni shumë për t`i bërë të tjerët të lumtur. Vendimi për të marrë pjesë në disa ngjarje, por jo në të tjera, nuk do t'i kënaqë të gjithë. Mos u hidhni në mbrojtje. Shpjegoni se ju duhet të bëni disa zgjedhje të vështira.

Shigjetari

Sa më i shoqërueshëm të jeni në vendin e punës, aq më pozitivisht do të trajtoheni nga të tjerët dhe aq më shumë do t'ju duhet të buzëqeshni. Klientët dhe kolegët do të përgjigjen në mënyra miqësore dhe dikush që vlerëson aftësitë tuaja do të vendosë për punën tuaj të re.

Bricjapi

Të gjithë duan të lënë një përshtypje të mirë. Ju dëshironi të tërhiqni vëmendjen e një punëdhënësi të mundshëm. Diskutoni se si kontributet tuaja mund të bëjnë një ndryshim. Jeni tepër të talentuar dhe nuk do të keni asnjë problem të bindni njerëzit për aftësitë tuaja gjatë intervistave për punë.

Ujori

Because you haven't been able to give a project as much time as you would have liked, it has suffered a number of setbacks. It is not that this challenge is beyond your abilities. If you are able to pay more attention, you just might turn it into a success. You know you can do it, so why not...?

Pisces

It will take time and patience to gain new qualifications, but it will be worth it. Having this certificate will land you a much better job. Don't tell yourself it would be a waste of time to get an advanced degree or apply for a license. This is a good time to improve your education in some way.