HOROSKOP

Weekly horoscope October 11-17

Weekly horoscope October 11-17

Dashi

Probleme të reja ose të vjetra do t'ju provokojnë të merrni një vendim që ndoshta e keni shtyrë deri tani. Situatat e reja do t'ju kërkojnë të veproni më me vendosmëri në situatën përkatëse në të cilën ndodheni. Mos jini të sigurt këtë javë nëse keni angazhime në padi ose çështje ligjore. Mos e injoroni këshillën e një të dashurI, e cila mund të jetë shumë e dobishme për ju. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni takime dhe përvoja interesante dashurie. Disa prej jush do të kenë mundësinë të diskutojnë çështje të rëndësishme për të ardhmen e marrëdhënies tuaj. Një marrëdhënie romantike me një partner që jeton ose punon në një qytet ose vend tjetër do të ketë një zhvillim të veçantë. Gjatë kësaj jave do të keni një ëndërr ose një përvojë tjetër të fuqishme që lidhet me një person nga bota Tjetër. Mund t'ju shqetësojë ose ngatërrojë me atë që ju jep si informacion. Gjatë javës do të keni një telefonatë ose ndonjë angazhim tjetër që lidhet me një person me të cilin keni pasur një marrëdhënie të vështirë në të kaluarën. Mundësitë dhe shanset e favorshme që do t'ju jepen gjatë këtyre shtatë ditëve nuk duhet t`ju bëjnë të humbni në mendime, dyshime dhe mbi të gjitha frikë të panevojshme. Ju mund të arrini shumë, por gjithashtu mund të humbni shumë. Do të varet vetëm nga ju. Gratë do të detyrohen të marrin një vendim të rëndësishëm për fëmijën e tyre. Gjëja e pakëndshme është se kjo do të ndodhë nën presionin e njerëzve të tjerë në familje ose në rrethana të tjera të papritura. Gjatë javës mund të habiteni nga lajmet që lidhen me shtatzëninë ose lindjen e një fëmije në rrethin tuaj të të afërmve, miqve ose fqinjëve. Një grua do të tregojë një interes shumë të pazakontë për jetën tuaj personale. Burrat do të kërkojnë siguri financiare dhe mundësi të reja për të ardhura shtesë ose më të larta. Nuk është një detyrë e lehtë, veçanërisht nëse nuk keni fituar përvojë të mjaftueshme profesionale ose jetësore. Dëshira juaj për të bërë më shumë punë gjatë këtyre shtatë ditëve do t'ju bëjë nervozë dhe do ta keni të vështirë të pranoni mendimet ose këshillat e njerëzve të tjerë.

Demi

Do të duhet të jeni të kujdesshëm në marrëdhëniet tuaja me njerëzit që po përpiqen të manipulojnë jetën tuaj personale në një farë mënyre. Nëse kjo marrëdhënie do të mbrohet apo jo nuk ka rëndësi në këtë kohë. Është më e rëndësishme të kesh kujdes nga marrja e vendimeve të gabuara të udhëhequra nga këshilla 'miqësore' nga dashamirësit. Gjatë kësaj jave do të keni angazhime që lidhen me një fëmijë ose të ri që do të duhet ta merrni seriozisht dhe të mos jeni të papërgatitur për veprimet që do të priten nga ju. Gjatë javës, shumë prej jush do të kenë ngjarje që lidhen me udhëtimet, kontaktet ose takimet me njerëz nga vende të ndryshme. Është e mundur të merrni para që do t'ju dërgohen nga jashtë. Kjo do të jetë një javë e mbarë për të udhëtuar pavarësisht nga qëllimi. Gjatë javës do të keni biseda serioze profesionale që do të jenë të rëndësishme për angazhimet tuaja të ardhshme. Kjo do të jetë një javë e favorshme për rastet juridike ose gjyqësore, kontaktet me një avokat ose noter, etj. Gjatë javës do të krijoni një miqësi të re, e cila do të jetë përmes kontakteve tuaja profesionale ose aktiviteteve shoqërore. Djemtë dhe vajzat mund të përjetojnë ditë stresi në lidhje me udhëtimet. Çdo gjë që lidhet me udhëtimet këtë javë do të gjejë një mënyrë për t’ju ??befasuar, ngatërruar, shqetësuar. Ju do të dëshironi të blini diçka personale për veten tuaj, por ekziston rreziku që shpejt të zhgënjeheni me blerjen tuaj. Gratë do të kenë kontakt me një burrë që do të flasë një gjë, do të mendojë një gjë tjetër me kokën e tij. Ndoshta ky person do të jetë nën shenjën e Gaforres, Akrepit, Peshqve. Java do të favorizojë zhvillimin e planeve tuaja financiare, si dhe angazhimin në aktivitete nga të cilat prisni të ardhura të mira. Burrat do të kenë mundësinë të flasin seriozisht me një burrë tjetër në rrethin e tyre të të afërmve: djalin, nipin, vëllain, babanë ose dhëndrin. Është e mundur që të lindë një mosmarrëveshje midis jush. Gjatë javës do të merrni informacione të dobishme përmes një miku.

Binjakët

Do të përjetoni një ngjarje që lidhet me një të afërm i cili ndoshta jeton në një qytet tjetër. Shumë nga përvojat tuaja këtë javë do të përcaktojnë zhvillimin e planeve të rëndësishme për të ardhmen. Prisni lajme të rëndësishme ose do të merrni një ofertë specifike. Shumë prej jush do të takojnë njerëz të rinj në familjen, miqtë ose rrethin tuaj profesional. Kjo javë do t`ju takojë me një dashuri të re, një lidhje të re dashurie ose një flirt, por nuk duhet të luani me emocionet e njerëzve të tjerë. Këtë javë, disa prej jush do të bëjnë një udhëtim që do të jetë shumë kompleks emocionalisht. Shmangni ngarkimin paraprak të vetes me pritshmëri ose shqetësime negative. Gjërat do të zhvillohen në mënyrën më të mirë për ju. Jepuni atyre kohë dhe mos nxitoni të dilni në përfundime. Përgatituni gjatë këtyre shtatë ditëve për më shumë ngarkesa dhe angazhime, por me mobilizimin nga ana juaj gjithçka do të shkojë normalisht. Gjatë javës do të ketë tension në lidhje me paratë. Një intrigë ose situatë do të lindë në vendin tuaj të punës që do t'ju vendosë në një situatë të komplikuar. Mos i kushtoni vëmendje thashethemeve ose vërejtjeve të papërshtatshme në punë. Djemtë dhe vajzat do të kenë një bisedë të rëndësishme me një burrë të moshuar, mbi tema që lidhen me sjelljen, përvetësimin e njohurive të reja, planet për të ardhmen dhe më shumë. Do të jetë një javë shumë e rëndësishme në funksion të organizimit të punëve dhe angazhimeve tuaja që ju presin deri në fund të këtij muaji. Ata që janë të angazhuar në ndonjë punë do të gëzojnë disa para ekstra. Burrat do të kenë shumë përgjegjësi profesionale ose do të duhet të vizitojnë një institucion shtetëror në një rast të rëndësishëm. Kujdes do të kërkohet për veprimet që lidhen me çdo rrezik, me energjinë elektrike ose ujin apo me pajisje që nuk i keni përdorur më parë. Mos i injoroni fjalët ose këshillat e njerëzve të lindur nën shenjën e Demit, Virgjëreshës ose Bricjapit. Gratë do të përqëndrohen kryesisht në çështjet e tyre financiare. Ato do të kenë shansin për zhvillim të suksesshëm. Kjo javë do t'ju kërkojë të planifikoni punët tuaja më me përgjegjësi, veçanërisht ato që përfshijnë sipërmarrje të reja ose ndonjë ndryshim tjetër. Veprimet tuaja në lidhje me një institucion juridik ose gjyqësor do të kenë një zhvillim të mirë.

Gaforrja

Do të përjetoni shqetësime për një udhëtim. Ka të ngjarë të jetë një angazhim për shëndetin e një personi të dashur i cili do të mbështetet tek ju për ndihmë, mbështetje ose këshillë. Këtë javë, kontaktet tuaja me njerëz nga qytete ose vende të tjera do të jenë komplekse dhe pothuajse gjithmonë lidhen me zgjidhjen e problemeve ose planifikimin e ngjarjeve të rëndësishme. Përdorni disa tendenca të favorshme këtë javë për të zgjidhur problemet financiare me të afërmit ose njerëzit me të cilët keni një marrëdhënie të veçantë. Gjatë javës mund të shijoni para në buxhetin tuaj personal ose familjar. Takimi ose biseda me një grua do të testojë durimin tuaj. Ky do të jetë një person që fajëson gjithë të tjerët për gjithçka, por nuk e sheh fajin tek vetja. Këto marrëdhënie dashurie do të kenë një zhvillim kompleks, në të cilin një person i tretë është përfshirë hapur dhe fshehurazi. Manifestimet e xhelozisë do të jenë të justifikuara, por kjo nuk do të thotë që duhet përdorur vrazhdësia dhe fyerjet. Ekziston një mënyrë e civilizuar për të folur për këtë temë. Këtë javë do të shijoni lajme ose një ftesë për një takim. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të reklamuar biznesin tuaj ose për të shitur pronën tuaj, produktet, shërbimet dhe më shumë. Djemtë dhe vajzat do të përqëndrohen në zgjidhjen e keqkuptimeve ose situatave të tjera të pakëndshme me shokët e klasës, një mësues ose një koleg. Zakonet e fëmijëve tuaj për t'u mbështetur në gjithçka nga nëna ose babai këtë javë do t'ju dëmtojnë në vend që t'ju ndihmojnë. Mos iu shmangni një situate të pakëndshme. Mësoni të merreni me problemet tuaja me krenari dhe guxim. Gratë do të përballen me një njeri hipokrit që as nuk di si t’i fshehë qëllimet e tij të vërteta. Gjatë kësaj jave, ruani me kujdes informacione të rëndësishme, ide, miqësi dhe gjithçka që dikush tjetër mund të përdorë kundër jush ose në avantazhin e tij. Në jetën tuaj personale do të jeni në gjendje të arrini mirëkuptim dhe harmoni në marrëdhëniet tuaja me njerëzit që doni. Këtë javë do të kaloni disa vështirësi ose situata stresuese.

Luani

You can expect events related to financial expenses. They will seek conversations with people from your circle of relatives, friends, acquaintances or government officials. During the week you will have conversations about decisions that will be important to your love or friendship relationship. A situation will arise in which you will say or share things that you did not have the courage or confidence to take such a step. During these seven days you will offer help to a friend who is going through his personal drama. During the week you can enjoy success in your job or you will receive an interesting offer regarding a new professional engagement. You may receive an additional reward or other incentive. This will be a favorable week for resolving various documents, contracts, etc. During this week, be careful with women who will share different gossip with you. To some extent, they will be interesting to you, but do not be tempted to share them with other people. Girls and boys will have a good mood and a desire to create good things most days. The dangers during these seven days come from acts of arrogance, the search for adrenaline in various adventures. Women will be more nervous and anxious about the uncertainty of the development of events that are important to them. This will be a good time to reach an agreement of a financial nature. Men will have some important meetings or conversations. You will exchange information that is relevant to your decisions and activities. but do not be tempted to share them with other people. Girls and boys will have a good mood and a desire to create good things most days. The dangers during these seven days come from acts of arrogance, the search for adrenaline in various adventures. Women will be more nervous and anxious about the uncertainty of the development of events that are important to them. This will be a good time to reach an agreement of a financial nature. Men will have some important meetings or conversations. You will exchange information that is relevant to your decisions and activities. but do not be tempted to share them with other people. Girls and boys will have a good mood and a desire to create good things most days. The dangers during these seven days come from acts of arrogance, the search for adrenaline in various adventures. Women will be more nervous and anxious about the uncertainty of the development of events that are important to them. This will be a good time to reach an agreement of a financial nature. Men will have some important meetings or conversations. You will exchange information that is relevant to your decisions and activities. the search for adrenaline in various adventures. Women will be more nervous and anxious about the uncertainty of the development of events that are important to them. This will be a good time to reach an agreement of a financial nature. Men will have some important meetings or conversations. You will exchange information that is relevant to your decisions and activities. the search for adrenaline in various adventures. Women will be more nervous and anxious about the uncertainty of the development of events that are important to them. This will be a good time to reach an agreement of a financial nature. Men will have some important meetings or conversations. You will exchange information that is relevant to your decisions and activities.

Virgo

You will experience a joyful event that will have a connection with a person from your close circle of relatives or friends. During this week you will be involved in the personal success or other event of a colleague or neighbor, which may even be an occasion for an unexpected (unplanned) meeting. During this period, be very careful in your contacts with the people with whom you will need to communicate. Be especially careful with those who are nervous, or hypocritical. Disputes will easily arise this week due to differing opinions on professional, social or political issues. This will be a good week for buying or selling. The only advice is not to act in a hurry, driven only by the desire to profit. This week you will need to devote time and resources to preparing for an important event that will take place by the end of the year. Contacts with a government, judicial, banking or tax institution are possible. Boys and girls will have to take more care of themselves. Your health will not be as sustainable as you believe. You have seven serious and responsible days ahead, in which you have no right to waste your time, and this is especially true for girls of this sign. Men will go through a very strong period, with opportunities to achieve significant success and accomplishment. You will receive advice, help, support or understanding from a person born under the sign of Aries, Leo or Sagittarius. Representatives of air signs will help you see more clearly the reasons for some of your worries and fears. For women, the week brings a favorable opportunity for property-related activities. Children will rely on you in many ways, but you should not overdo it with your concern for their problems. They have to learn a few things on their own and according to age.

Libra

You will talk at home about issues related to the future of a person in your family. It is possible that these conversations relate to a delicate topic, requiring more tact and diplomacy in discussing the specific topic. Overall, it's good to be more careful with your emotions this week. Be careful when giving or receiving money from someone who has a dubious reputation. Some of you will experience child health concerns. During the week, a friend of yours will have serious problems and will want to talk to you. Overall, you have a great week ahead, in which special events will boost your self-confidence. You will have more optimism for the future. Boys and girls will be impatient, aggressive in their desire to get or achieve something quickly or at any cost. Conflicts will be the result of your hasty words and actions. During the week you will receive an invitation or an offer that will bring you some benefit. The men will have various meetings or will be invited to visit the guest house. Emotionally, it will be difficult for you to adjust to the different events that will take place this week. You have good chances for realization and everything else will depend only on you. Women will be respected by the public, by their circle of relatives or colleagues. Women up to the age of 35 will have the opportunity to travel or communicate with interesting people from different countries. Unexpected and unpleasant news related to a person you know may bother you. During the week you will receive an invitation or an offer that will bring you some benefit. The men will have various meetings or will be invited to visit the guest house. Emotionally, it will be difficult for you to adjust to the different events that will take place this week. You have good chances for realization and everything else will depend only on you. Women will be respected by the public, by their circle of relatives or colleagues. Women up to the age of 35 will have the opportunity to travel or communicate with interesting people from different countries. Unexpected and unpleasant news related to a person you know may bother you. During the week you will receive an invitation or an offer that will bring you some benefit. The men will have various meetings or will be invited to visit the guest house. Emotionally, it will be difficult for you to adjust to the different events that will take place this week. You have good chances for realization and everything else will depend only on you. Women will be respected by the public, by their circle of relatives or colleagues. Women up to the age of 35 will have the opportunity to travel or communicate with interesting people from different countries. Unexpected and unpleasant news related to a person you know may bother you. it will be difficult for you to adjust to the different events that will take place this week. You have good chances for realization and everything else will depend only on you. Women will be respected by the public, by their circle of relatives or colleagues. Women up to the age of 35 will have the opportunity to travel or communicate with interesting people from different countries. Unexpected and unpleasant news related to a person you know may bother you. it will be difficult for you to adjust to the different events that will take place this week. You have good chances for realization and everything else will depend only on you. Women will be respected by the public, by their circle of relatives or colleagues. Women up to the age of 35 will have the opportunity to travel or communicate with interesting people from different countries. Unexpected and unpleasant news related to a person you know may bother you.

Scorpio

You will have urgent financial commitments. They will definitely have a favorable development for you, but the load will be huge. Sometimes, you can quickly become frustrated or angry about something. This week, surprisingly, you or someone else will give up on a promise or plan you have agreed upon. This is probably due to a new practical assessment of certain circumstances in your life. Unexpected new events or experiences may scare you temporarily, but make sure their development does not hurt you. During the week you will have phone calls or receive information from friends. Beware of attempts to manipulate. Your meetings this week will bring you very strong emotions and experiences. Boys and girls will spend an important week preparing for school, an exam, a show or other important event. You will be more prone to fear and will find it difficult to get wise advice from people more experienced than you. This week you will have a strange experience with a person born under the sign of Aries, Leo, or Sagittarius. Men are more likely to fall into unexplained depression. You will feel that you are missing something or someone; That you are not doing what you want, but only what you need. This inner chaos is not surprising, given the dark events that have recently occurred in your life. Seek support and peace at home and among your loved ones. Create comfort not only for yourself but also for them. Women will be optimistic during these seven days, perhaps due to the positive development of some important events or relationships. During the week you will have conversations, meetings or experiences related to people born under the sign of Crab, Scorpio or Pisces. More dynamic travel or communication with people outside your locality is possible.

Sagittarius

You will enjoy a purchase that will refresh your wardrobe. This will be a good week to solve your material problem. During the week you will be able to pleasantly surprise someone with an original gift or an interesting idea. If you are going to travel during these seven days, there may be complications or troubles with transportation, but without unpleasant consequences. During this week, avoid making important travel decisions. When possible - wait! In your work you will get support, understanding and you will have a beneficial relationship with a woman. Many will enjoy a new chance or a unique opportunity to do something meaningful for their home or family. Boys and girls will have a range of dating. Most of these activities will be organized in advance. Boys should be more careful in their dealings with representatives of Capricorn, Taurus or Virgo. During the week, do not avoid your work at home, as someone will really rely on you. Men will experience a week of surprises, both personally and professionally. You will need to decide and act quickly, sometimes almost impulsively, trusting your intuition. Be careful when sharing personal information or personal items. You will have a pleasant or rewarding experience, a conversation with a girl or a young woman. Women will be impatient this week. It will be difficult to postpone your tasks for another day. You will want everything to end quickly, within that day and, of course, successfully. Extra income or unexpected money is possible.

Bricjapi

Mund të keni përvoja interesante dashurie ose miqësi të reja me njerëz nga pjesë të ndryshme të botës. Gjatë javës, shumë prej jush do të udhëtojnë ose do të marrin lajme nga larg, të cilat do të shkaktojnë emocione të veçanta. Në jetën e përditshme, java do të jetë e ngarkuar me detyra dhe probleme të ndryshme në shtëpi. Do të keni nevojë të ndihmoni në zgjidhjen e problemeve që prekin të afërmit ose miqtë tuaj të ngushtë. Disa prej jush do të kenë një situatë të papritur në lidhje me trashëgiminë. Të ardhurat financiare që do të merrni këtë javë do të jenë të ndryshme nga ato që prisni. Vonesat janë të mundshme, por para të papritura janë gjithashtu të mundshme. Nëse është e mundur, planifikoni paraprakisht buxhetin tuaj javor për të shmangur shqetësimet. Gjatë javës do të merrni lajme që lidhen me një problem shëndetësor të një të afërmi, shoku ose fqinji. Djemtë dhe vajzat do të duhet të përshtatin programin e tyre javor me ngjarjet ose me vullnetin e një burri të moshuar. Shqetësimet dhe frika mund të shkaktojnë kontradikta ose konflikte të ndryshme me të dashurit tuaj. Gjithmonë do të gjeni kohë për dashuri. Gjatë javës do të duhet të merrni më shumë përgjegjësi për familjen ose të afërmit tuaj. Kjo do të jetë një javë e mbarë për bashkimet familjare pavarësisht nga rasti ose vendi specifik. Gratë do të kalojnë një gjendje shëndetësore që mund të lidhet me qëndrimin në shtëpi, ose si rezultat i problemeve të ndryshme familjare. Kjo do të jetë një kohë e mirë për të rregulluar, rifreskuar dhe rinovuar gjërat në shtëpinë tuaj.

Ujori

Do të keni biseda ose do të përjetoni ngjarje që do të ndikojnë në jetën tuaj personale, dashurinë ose martesën. Do të keni dëshirën dhe mundësinë për të surprizuar një të dashur me një dhuratë, blerje ose diçka tjetër. Java do të jetë e favorshme për udhëtimet. Ju mund të përjetoni ngjarje të lidhura me udhëtimet që do të shkaktojnë ankth të përkohshëm në jetën tuaj. Në përgjithësi, java ju sjell kontakte të rëndësishme me njerëz që jetojnë larg ose janë të huaj. Do të shqetësoheni për lajmet që lidhen me shëndetin e një personi që ka pasur probleme shëndetësore për një kohë të gjatë. Lajmet dhe ngjarjet e mira gjatë javës do të lidhen me paratë, dokumentet financiare, pagesa më të mira ose shtesë, etj. Djemtë dhe vajzat do të ndihen në një udhëkryq në një situatë specifike: çfarë vendimi të marrin, si të reagojnë, ku të shkojnë më tej? Ju do të prisni këshilla nga një person i afërt, shok klase, koleg ose dikush që është në një pozitë më të lartë se ju. Shumë njerëz do të kenë ndikim dhe rëndësi në jetën tuaj gjatë këtyre shtatë ditëve, por mos e përjashtoni rëndësinë e intuitës kur merrni vendime. Burrat do të mbështeten në shumë situata në ndihmën ose informacionin që do të marrin nga njerëzit e tjerë. Nuk ka gjasa të përjetoni ndonjë zhgënjim, pasi do të keni llogaritur gjithçka mirë paraprakisht. Një burrë më i ri se ju do të merret me problemet personale ose profesionale që ka me një grua. Gratë do të përballen me situata të papritura me njerëzit e lindur nën shenjën e Bricjapit, Demit ose Virgjëreshës. Puna juaj në shtëpi do të kërkojë më shumë vëmendje, më shumë seriozitet dhe më shumë kohë për të përfunduar. Kjo është një javë në të cilën nuk do të arrini shumë, por është më e rëndësishme të mos humbni asgjë.

Peshqit

Planifikojini mirë çështjet tuaja financiare dhe mos u besoni premtimeve ose informacioneve të pa verifikuara. Mos nxitoni për të bërë plane para se të keni siguruar fonde reale dhe kohë për t'i zbatuar ato. Nëse merreni me dokumente financiare, kini kujdes me kushtet e specifikuara në to. Është e rëndësishme të jeni realistë dhe të jeni të përgatitur për çdo vështirësi. Këtë javë do të keni ngjarje emocionale ose biseda të rëndësishme që lidhen me një të afërm. Ju mund të jeni të lumtur me lajmet që lidhen me amësinë e ardhshme, lindjen e një fëmije dhe ngjarje të tjera të ngjashme. Gjatë këtyre shtatë ditëve do të përjetoni ngjarje interesante ose dinamike me një grua nga rrethi juaj i të afërmve ose miqve. Konfliktet këtë javë nuk do të zgjasin shumë, por ato mund të lënë pas një kujtim të keq. Në shumicën e rasteve, ato do të jenë për gjëra të parëndësishme, të shkaktuara kryesisht nga gjendja juaj emocionale. Java mund të mbahet mend duke marrë disa përfitime nga trashëgimia, qiraja, kompensimi, pensioni, ndihma sociale, sigurimi dhe më shumë. Gjatë këtyre ditëve, mbroni sendet dhe informacionin tuaj personal nga vjedhja ose kurioziteti. Gratë do të kenë nevojë për më shumë butësi dhe ngrohtësi në marrëdhëniet e tyre. Kjo javë ju sjell mundësinë e të ardhurave të vogla të papritura. Burrave do t'u kërkohet të jenë më profesionistë dhe më të përgjegjshëm në kryerjen e detyrave zyrtare ose të biznesit. Ka një kaos në familjen tuaj për shkak të një mospërputhje në interesat dhe planet për të ardhmen. Konfliktet mbi këto tema do të jenë emocionale dhe të pakëndshme.