Histori Personale

Celebrities who found true love late!

Celebrities who found true love late!

As Shakespeare put it, 'the path of true love has never been easier'. It may appear early in life, but it may be delayed. Many celebrities testify in their lifetime that it may take time to find the right person, but it is worth the wait. On Valentine's Day it is worth reading their stories.

Sofia Vergara

Celebrities who found true love late!

When Sofia Vergara met Joe Manganiello, she was engaged to someone else. But when they broke up, Joe asked for her number from a mutual friend. They started dating in 2014 and got engaged after only 6 months. She was 43. Now 6 years from their marriage, the couple is still strong and are very much in love.

Katie Couric

Celebrities who found true love late!

Katie Couric-it iu deshën vite për t'u shëruar nga dhimbja që i la humbja e burrit të saj të parë kur ishte 41 vjeç. Në 2014-ën, në moshën 57-vjeçare, më në fund gjeti sërish dashurinë dhe u martua me bankierin John Molner.

Geri Halliwell

Celebrities who found true love late!

Gerri Halliwell, ish-Spice Girl, u martua me Christian Horner në 2015-ën. Ajo ishte 42 vjeç. Ai është drejtuesi i një skuadre të garave në Formula 1. Ata filluan të takoheshin në shkurt të 2014-ës dhe u fejuan në nëntor.

Princi Albert i Monakos

Celebrities who found true love late!

Princi Albert i Monakos e takoi gruan e tij, Charlene, në 2000-shin. Ajo ishte një notare olimpike e Afrikës së Jugut. Ata u takuan në garën e notit në Monako dhe u martuan në 2011-ën kur ai ishte 53.

NeNe Leakes

Celebrities who found true love late!

NeNe Leakes u martua me burrin e saj Gregg në 1997-ën, por u divorcua nga ai në vitin 2011. Në 2013-ën, në moshën 46, ata i dhanë përsëri një shans dashurisë dhe u martuan përsëri. Megjithëse Gregg ndërroi jetë në shtator të 2021-shit, kjo ishte vërtet një dashuri që zgjati.

Jerry Seinfeld

Celebrities who found true love late!

Jerry Seinfeld me gruan e tij, Jessica u takuan në një klub sportiv Reebok në 1998-ën. Ata u martuan në vitin 1999 kur ai ishte 45 vjeç dhe kanë 3 fëmijë së bashku.

Chelsea Handler

Celebrities who found true love late!

Chelsea Handler ka pasur ulje-ngritje në përpjekje për të gjetur dashurinë. Por në moshën 46-vjeçare, ajo më në fund e gjeti atë me shokun e saj Jo Koy.

Elton John

Celebrities who found true love late!

Elton John takoi partnerin e tij afatgjatë, David Furnish kur ai ishte 46 vjeç. Ata u takuan në një darkë në 1993-shin dhe shprehën interes menjëherë për njëri-tjetrin. Ata u martuan në 2014-ën, kur Elton ishte 67 vjeç.

Gwyneth Paltrow

Celebrities who found true love late!

Gwyneth u takua me Brad Falchuk kur ajo luajti si e ftuar në shfaqjen televizive 'Glee'. Brad është një nga producentët e shfaqjes. Ata u njohën pasi Gwyneth u divorcua nga Chris Martin pas 10 vitesh martesë. Ata u fejuan në 2017-ën dhe u martuan kur Gëyneth ishte 46 vjeç.

Tina Knowles

Celebrities who found true love late!

Tina Knowles mund të jetë më e njohur për vajzat e saj të famshme, Beyoncé dhe Solange. Por vetë Tina e gjeti lumturinë me aktorin Richard Lawson kur ishte 61 vjeç. Ata e njihnin njëri-tjetrin për 39 vjet përpara se të lidheshin, pasi motra e ndjerë e Lawson ishte shoqja më e mirë e Knowles. 32 vjet më vonë, ata nisën një lidhje dhe që atëherë janë të pandarë. Ata u martuan në 2015-ën.

Vanessa Williams

Celebrities who found true love late!

Këngëtarja dhe ish-Miss Amerika, Vanessa Williams është martuar 3 herë. Ajo takoi kontabilistin në pension Jim Skrip papritur në Egjipt.

Warren Beatly

Celebrities who found true love late!

Warren Beatty ka pasur shumë lidhje. Që nga Madonna deri te Diane Keaton. Por ai më në fund gjeti lumturinë kur takoi Annette Bening. U martuan në 1992-shin kur ai ishte 55 vjeç. Ata kanë qenë të martuar lumturisht për gati 30 vjet.

Paul McCartney

Celebrities who found true love late!

Paul McCartney u takua për herë të parë me Nancy Shevell mbi 30 vjet më parë, kur ata jetonin në Hamptons, Nju Jork. Ata filluan të takoheshin në 2007-ën dhe u martuan në 2011-ën. Paul ishte 69 vjeç.

Robert Redford

Celebrities who found true love late!

Robert Redford u martua me gruan e dytë 72 vjeç, duke dëshmuar se dashuria mund të lulëzojë në çdo moshë.

Jennifer Lopez

Celebrities who found true love late!

JLo ishte në lidhje me Ben Affleck nga 2002-2003, madje ata u fejuan. U ndanë në 2003-shin. Por, pasi Jennifer e anuloi fejesën me Alex Rodriguez, ajo rindezi romancën e saj me Ben.

Blake Shelton

Celebrities who found true love late!

Blake Shelton met Gwen Stefani when they were both coaches at The Voice. They both went through divorce and in 2015, when they started making music together ... and going out. They were married in July 2021.